Lai glābtu ASV autobūves galvaspilsētu, pieprasa izpārdot mākslu

0 komentāri
Lai glābtu ASV autobūves galvaspilsētu, pieprasa izpārdot mākslu
Foto: REUTERS/SCANPIX

Amerikas Savienoto Valstu autobūves galvaspilsēta Detroita arvien vairāk tuvojas reālam bankrotam. Kreditori pieprasījuši pārdot Detroitas Mākslas institūta kolekciju, kas nozīmētu ASV gleznu un skulptūru tirgus sabrukumu.

Lai segtu daļu parāda un novērstu slaveno mākslas darbu izpārdošanu, Detroitai nepieciešami 100 miljoni ASV dolāru. Kreditori Vincenta Van Gonga, Anrī Matisa, Kloda Monē un citu slavenu autoru darbus novērtējuši 870 miljonu ASV dolāru vērtībā.

Autoražotājiem “General motors”, “Ford”, “Chrysler”, kā arī citiem uzņēmējiem parāda segšanai izdevies savākt 26 miljonus ASV dolāru, taču ar tiem nepietiek. Kreditori jau iepriekš tiesā iesnieguši vairākas sūdzības. Nolemts pagaidām kreditoru prasības iesaldēt.

Kas tieši notiks ar Detroitu pagaidām vēl nav skaidrs. Autobūves pilsētas parāds kopumā šobrīd ir jau nepilni 20 miljardi ASV dolāru.

Jau divas desmitgades Detroita atzīta arī par bīstamāko pilsētu visā ASV.

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes! 1

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas