Kurš teica, ka drukātajai presei nav nākotnes? jeb Francijā izķer Charlie Hebdo jaunāko numuru

0 komentāri

Francijas preses tirdzniecības vietās tiek izķerts jaunākais satīras žurnāla Charlie Hebdo numurs, kura vāku rotā jauna Muhameda karikatūra.

Kā novēroja TV3 Ziņas Strasbūrā, Charlie Hebdo numurs tiek tirgots ”zem letes” – tikai tiem, kuri jau iepriekš ”pierakstījušies” pie tirgotāja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Kurš teica, ka drukātajai presei nav nākotnes?” vaicā TV3 Ziņu žurnāliste K. Žilde-Krēvica, uzsverot, ka žurnāla izdevums patlaban Francijā ir ārkārtīgi pieprasīts.

Kristīne Žilde-Krēvica, TV3 Ziņas:

Cēlos pulksten 6:00, lai nopirktu vēsturisko Charlie Hebdo numuru, bet piedzīvoju padomju laikus – tirgo tikai zem letes un tikai tiem, kuri jau iepriekš pierakstījušies uz kioska tantes rūtiņu lapiņas. Vismaz paturēt iedeva.

Jaunākā Charlie Hebdo tirāža ir 50 reizes lielāka nekā ierasts, sasniedzot trīs miljonus eksemplāru. Šis numurs tiks izplatīs 25 pasaules valstīs.

Lai gan redakcijā skaidro, ka jaunākais žurnāla izdevums ir domāts kā piedošanas zīme, lielākā daļa musulmaņu uzskata, ka tā ir jauna pravieša zaimošana.

Ēģiptes augstākās reliģiskās amatpersonas jau ir izteikušās, ka karikatūra palielinās spriedzi starp Rietumiem un musulmaņiem un žurnāla redakcija no jauna saņems nāves draudus.

Policija pastiprinājusi drošību arī Francijas lielākā satīriskā nedēļas izdevuma Le Canard Enchaine redakcijā. Redakcija esot saņēmusi e pastu, kurā bijis teikts, ka ”tagad pienākusi viņu kārta”.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas