Kubas parlaments vienbalsīgi atbalsta attiecību normalizēšanu ar ASV

0 komentāri
Kubas parlaments vienbalsīgi atbalsta attiecību normalizēšanu ar ASV
Foto: LETA

Kubas parlaments piektdien vienbalsīgi atbalstīja attiecību normalizēšanu starp Havanu un Vašingtonu.

“Kubas parlaments deva savu vienbalsīgo atbalstu” divpusējai attiecību uzlabošanai,” vēsta Kubas ziņu aģentūra Prensa Latina.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā ziņots, ASV prezidents Baraks Obama trešdien paziņoja, ka attiecībās ar komunistisko Kubu atšķirta jauna nodaļa un ka pienācis laiks atmest novecojušo pieeju, ar kuras palīdzību progresu panākt nav izdevies.

“Mēs sāksim normalizēt attiecības mūsu abu valstu starpā. Ar šo izmaiņu palīdzību mēs vēlamies radīt vairāk iespēju Amerikas un Kubas tautām un iesākt jaunu nodaļu,” norādīja Baltā nama saimnieks.

Obama sacīja, ka vēlas godīgas un nopietnas debates ar Kongresu par Kubai noteiktā embargo pilnīgas atcelšanas iespējām, atzīstot, ka attiecībā uz Havanu izolācija nav darbojusies.

Viņš arī uzdevis valsts sekretāram Džonam Kerijam pārskatīt lēmumu, ar kuru Kuba atzīta par valsti terorisma sponsoru.

Obama izteica pateicību pāvestam Franciskam – pirmajam Latīņamerikas pārstāvim augstajā amatā – par palīdzību centienos normalizēt attiecības Aukstā kara pretinieku starpā.

ASV embargo pret Kubu noteica pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados, bet diplomātiskās attiecības starp abām valstīm nav pastāvējušas kopš 1961.gada. ASV amatpersonas trešdien pavēstīja, ka Vašingtona grasās atjaunot diplomātiskās attiecības ar Havanu un atvieglot pret komunistisko valsti vērsto tirdzniecības embargo, kā arī atcelt ceļošanas ierobežojumus.

ASV vēstniecība Havanā tiks atjaunota tuvāko mēnešu laikā, pēc ieslodzīto apmaiņas starp abām valstīm pavēstīja prezidenta Baraka Obamas amatpersonas.

Obama un Kubas prezidents Rauls Kastro jau otrdien pārrunāja Kubas cietumā esošā Alana Grosa un Savienoto Valstu cietumos esošo trīs kubiešu atbrīvošanu.

“Prezidents arī ļāva noprast savu nolūku īstenot šīs politiskās izmaiņas, taču arī turpmāk iestāties par cilvēktiesībām Kubā,” piebilda viena no amatpersonām.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas