Krievijas un ASV diplomātiem asa vārdu apmaiņa ANO sanāksmē par Ukrainu

2 komentāri

ANO Drošības padomē atsākusies asa vārdu apmaiņa starp ASV un Krieviju par situāciju Ukrainas austrumos.

Vašingtona Krievijai pārmet Minskas pamiera vienošanās nepildīšanu. ASV vēstniece ANO norādīja, – lai ko arī Krievija teiktu, pierādījumi liecina, ka Ukrainas austrumos joprojām atrodas Krievijas smagais bruņojums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

ASV vēstniece ANO Samanta Pauere: “Nozīme ir tikai faktiem notikuma vietā, un tie liecina par Krievijas agresiju. Krievija ir sagrābusi daļu citas valsts teritorijas un mēģina to paturēt sev. Vienīgais veids, kā īstenot Minskas miera plānu, ir Krievijai pametot Ukrainu ar visu savu smago bruņojumu.”

Savukārt Krievijas vēstnieks ANO kritizēja ASV par plāniem uz Ukrainu nosūtīt savus karavīrus un brīdināja, ka tas var novest pie konflikta saasināšanās.

Krievijas vēstnieks ANO Vitālijs Čurkins: “Šajās dienās Ļvovas rajonā ierodas aptuveni 300 ASV militārpersonu, kuras mācīs Ukrainas karavīrus apieties ar aizokeāna aprīkojumu. Visai pasaulei ir zināms, kur ierodas ASV karaspēks, tur gaidāma nelaime.” Bija paredzēts, ka Ukrainas karavīru mācīšanu ASV sāks šomēnes, tomēr šis plāns ir atlikts tāpēc, ka netiek ievērots pamiers.

Čurkins gan nonācis arī neērtā situācijā, runājot par pamiera pārkāpšanu pie Dobaļcevas. Proti, par notiekošo viņš izteicās Krievijas vārdā.

Taču diplomāts saprata, ka viņa teiktais nepārprotami nozīmē, ka Krievija ir atbildīga par visiem pasākumiem Ukrainas austrumos, kas faktiski nozīmē Krievijas karaspēka iejaukšanos Ukrainas notikumos, ko Krievija, neraugoties uz acīmredzamiem pierādījumiem, noliedz. Viņš centās sevi labot, norādot, komentējot separātistu rīcību, taču pārteikšanās dēļ Čurkins acīmredzami apjuka.

2 komentāri

TOP komentāri

 • Gruzīns
  +4

  Gruzīns

  Meli, agri vai vēlu, vai ļoti vēlu, vienmēr nāk gaismā!

  08.03.2015 13:29

 • Čurkinam čura galvā
  +4

  Čurkinam čura galvā

  Padomieši nesaprot, ka šodien nevar visu noslēpt un pašpārliecināti melot, kā tas bija PSRS laikā.

  08.03.2015 04:42

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas