Krievijas tiesvedība pret ukraiņu piloti Savčenko izraisījusi protestus kā Kijevā, tā Maskavā

1 komentārs

Krievijas tiesvedība pret ukraiņu piloti Nadiju Savčenko izraisījusi protestus kā Kijevā, tā Maskavā. Ukraiņi iestājas par apsūdzēto tautieti, bet maskavieši protestē pret mītiņu Kijevā. Tikmēr Savčenko jau vairākas dienas pieteikusi badastreiku, to solot pārtraukt vien tad, kad dzīva vai mirusi nonāks atpakaļ dzimtenē.

Simtiem protestētāju Ukrainas galvaspilsētā Kijevā izgājuši ielās, pieprasot savas tautietes, pilotes Nadijas Savčenko atbrīvošanu. Atbalsta mītiņš sākās Maidana laukumā, bet vēlāk pārcēlās pie Krievijas vēstniecības, to nomētājot ar akmeņiem. Pie šīs ēkas protestētāji uzstādīja improvizētas karātavas, pakarot tajās Krievijas prezidenta Vladimira Putina atveidu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savčenko tiesa izsaukusi šādu reakciju, jo daudziem šī sieviete kļuvusi par simbolu cīņai pret Krieviju.

Viktorija Kornienko, kijeviete:
Nadija Savčenko ir Ukraina. Viņa, tāpat kā Ukraina, ir nelokāma savā nostājā. Vai nu brīvība, vai nāve!

Kas līdzīgs notiek arī Maskavā, bet pret Ukrainas vēstniecību. Tur vairāki desmiti cilvēku ēku apmētājuši ar olām, protestējot pret mītiņu Kijevā.

Atgādināsim, ka pilote Krievijā tiek tiesāta par divu krievu žurnālistu nonāvēšanu. Savčenko savu vainu noliedz, un kārtējo reizi pieteikusi badastreiku. Pagājušajā nedēļā apsūdzības uzturētājs pieprasīja, lai tiesa piespriež 23 gadus cietumā. Sabiedrības sašutumu izraisīja tiesneša lēmums pārcelt apsūdzētās pēdējo vārdu.

Foto!

1 komentārs

TOP komentāri

  • Protams
    0

    Protams

    Rokas nost no Savčenko, nelietīgais utaini!

    08.03.2016 03:51

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas