Krievijas tiesa Navaļnijam piespriež trīsarpus gadus nosacīti

0 komentāri

Maskavas tiesa otrdien atzinusi Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija vainu apsūdzībās par 27 miljonu rubļu nozagšanu Francijas kosmētikas uzņēmumam Yves Rocher un piespriedusi viņam trīsarpus gadus ilgu nosacītu cietumsodu.

Savukārt viņa brālim Oļegam Navaļnijam tajā pašā lietā piespriests trīsarpus gadu reāls cietumsods.

Oļegs Navaļnijs pēc sprieduma tiesas zālē tika arestēts, kamēr Aleksejs līdz turpmākajam paliks mājas arestā.

Katram no apsūdzētajiem piespriesta arī pusmiljonu rubļu liela sodanauda.

Brāļu Navaļniju advokāti jau paziņojuši, ka spriedums tiks pārsūdzēts.

Pie Zamoskvorečenskas tiesas ēkas otrdien no rīta bija sapulcējušies gan opozīcijas aktīvisti, gan prezidenta Vladimira Putina režīma atbalstītāji. Starp viņiem izcēlās sīkas sadursmes, un policija vairākus cilvēkus aizturēja.

Brāļu Navaļniju atbalstītāji, kas nav apmierināti ar tiesas spriedumu, šķiet, gatavojas otrdienas vakarā Maskavas centrā rīkot varasiestāžu nesankcionētu protesta akciju.

Kā ziņots, spriedumu Navaļniju lietā sākotnēji bija paredzēts pasludināt tikai 15.janvārī un opozīcija jau iepriekš šajā datumā sāka organizēt demonstrāciju Manēžas laukumā.

Taču pirmdien tika negaidīti paziņots, ka spriedums tiks pasludināts jau otrdien.

Tomēr opozīcijas atbalstītāji tviterī aktīvi pauž gatavību doties ielās jau šovakar.

Arī pats Aleksejs Navaļnijs pēc sprieduma pasludināšanas aicinājis savus atbalstītājus iziet ielās, lai gāztu Putina režīmu.

“Šis režīms nedrīkst pastāvēt, tas jāiznīcina,” pēc sprieduma pasludināšanas pie tiesas ēkas uzsvēra opozīcijas līderis. “Aicinu ikvienu šodien iziet ielās.”

Tikmēr Krievijas sociālās saziņas vietņu lietotāji vēsta, ka Manēžas laukumā jau tagad vērojami varasiestāžu veiktie pastiprinātas drošības pasākumi.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas