Krievijas lielākais muzejs Ermitāža svin 250 gadu jubileju

0 komentāri

Lielu jubileju šonedēļ svin lielākais Krievijas muzejs – Ermitāža. Sanktpēterburgas mākslas krātuvei aprit 250 gadu. Vienu no iespaidīgākajiem muzejiem pasaulē apmeklēja arī LNT Ziņas.

Par Ermitāžas dibināšanas laiku tiek uzskatīts 1764. gads, kad tobrīd Krievijā valdošā Katrīna Otrā bija iegādājusies pārsimts gleznas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Laika gaitā, par muzeja dzimšanas dienu tika izvēlēts 7. decembris, kas Krievijā ir svētās Katrīnas diena. Tāpēc šogad tiek atzīmēta Ermitāžas 250 gadu jubileja.

Ermitāžas pārstāve Jeļeņa Getmanska:
Par godu šim notikumam, esam sagatavojuši virkni speciālu ekspozīciju. Jubileja nebūs tikai vienas dienas garumā, tas būs viss nākamais gads.  Tādēļ pieņēmām lēmumu, ka daudzus darbus šogad neizdosim citiem, bet, lai tie ir, tā teikt, savās dzimtajās sienās.

Muzeja krājumos, kurš sākotnēji tika veidots kā privāta kolekcija, šobrīd atrodami ap trim miljoniem darbu. Līdz pat 19. gadsimta vidum, šeit varēja uzturēties tikai pietuvinātie galmam. Vēlāk, Ermitāža kļuva pieejamāka un šobrīd ik gadu to apmeklē vairāk nekā trīs miljoni cilvēku.

Kā atsevišķa muzeja daļa ir telpas, kur savu dzīves nogali pavadīja Pēteris I. Šeit apskatāmi autentiski viņam piederējuši priekšmeti, kas burtiski ļauj sajust tā laika auru. Darbarīki, sienas pulkstenis, pat viņa iecienītākā dzēriena – Tokajieša vīna pudele.

Lai jubilejas gadā muzejs tiktu galā ar pastiprināto apmeklētāju pieplūdumu, darbiniekiem palīdz brīvprātīgo komanda.

Koordinators Mihails Kožuhovskis:
Voluntieri nereti jau nāk ar idejām, par dažādiem konkursiem vai viktorīnām. Daudzi no tiem ir interaktīvi, izmantojot jaunās tehnoloģijas. Tas parāda, ka pat šādā vidē var ienākt mūsdienu vēsmas.

Vienlaikus, Ermitāžas darbinieku ieteikums potenciālajiem apmeklētājiem ir pirms nākšanas apgūt vismaz pamazināšanas mākslas vēsturē. Tad skats uz gleznām un citiem darbiem pavērsies pavisam citā gaismā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas