Krievijas karavīru skaits pie Ukrainas robežas un Donbasa teritorijā sasniedzis 50 000

2 komentāri

Pie Ukrainas robežas un Donbasā izvietoti teju 100 000 Krievijas karavīru, par to ziņo Ukrainas pretterorisma štābs. Vienlaikus pēdējo dienu laikā uzlabojusies situācija stratēģiski svarīgā Mariupoles apkaimē, kuru teroristi pametuši. Prokrievisko kaujinieku līderis tikmēr paziņojis par vietējo vēlēšanu rīkošanu oktobrī.

Krievijas karavīru skaits pie Ukrainas robežas un Donbasa teritorijā sasniedzis 50 000, savukārt prokrievisko kaujinieku skaits pārsniedz 30 000, par to paziņojis Ukrainas pretterorisma štābs. Turklāt katru dienu tiek fiksēti pamiera vienošanās pārkāpumi. Vienīgais reģions, kur apšaudes mitējušās, ir Mariupoles pievārte.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pēc Ukraiunas nacionālās gvardes datiem, Širokines ciemats kaujiniekiem nesis īpaši smagus zaudējumus – tur  ievainoti vai saņemti gūstā vairāk nekā 800 kaujinieki.

Tikmēr, reaģējot uz Ukrainas prezidenta Petro Porošenko iniciatīvu par varas decentralizāciju, paredzot lielāku teikšanu reģioniem, prokrievisko kaujinieku līderis  Aleksandrs Zaharčenko oktobrī izsludinājis vēlēšanas.

Zaharčenko lēmums gan bažīgu dara Ukrainas prezidentu, kas paziņojis, ka  mēģinājumi sarīkot nelegālas vēlēšanas, kas neatbilst Ukrainas likumiem, novedīs pie smagas Minskas līguma pārkāpšanas.

Atgādinām, ka pamiera vienošanās paredz, ka par vēlēšanām Doņeckā un Luhanskā pusēm jāvienojas līdz gada beigām, tomēr saskaņā ar Ukrainas likumiem šādas vēlēšanas jārīko valsts centrālajai vēlēšanu komisijai nevis pašiem kaujiniekiem.

Kaujinieki iepriekš arī draudējuši neļaut vēlēšanās kandidēt personām, kas atbalstīta Kijevas valdību.

2 komentāri

TOP komentāri

  • Uldis Sēne
    0

    Uldis Sēne

    Nu, ja reiz informācijas avots ir Ukrainas amatpersona, tad man šai informācijai gribas ticēt tik pat daudz, cik mūsu Ministra Kabineta pārstāvjiem, kad tie runā no Saeimas tribīnes. Teiciens "papīrs pacieš visu" mūslaikos var tikt papildināts ar "TV ekrāns un datoru monitors arī pacieš visu."

    05.07.2015 10:25

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas