Krievijas karavīri Donbasā nomaina kaujiniekus priekšējās pozīcijās

0 komentāri

Pēc Ukrainas izlūkdienestu datiem, turpinās jaunu Krievijas bruņoto spēku vienību pārdislocēšana konflikta zonā Ukrainas austrumos, un tagad krievu karavīri tiek izvietoti priekšējās pozīcijās, sestdien paziņoja Ukrainas valdības pretterorisma operācijas pārstāvis sakariem ar presi Andrijs Lisenko.

“Krievijas karavīri nomaina kaujiniekus priekšējās pozīcijās,” sacīja Lisenko.

Ukrainas ģenerālštāba priekšnieks Viktors Muženko ceturtdien paziņoja, ka šobrīd nenotiek aktīva karadarbība ar Krievijas regulārās armijas vienībām, taču ir “fakti par atsevišķu Krievijas bruņoto spēku karavīru, Krievijas pilsoņu piedalīšanos kaujās nelikumīgo bruņoto grupējumu sastāvā”.

Vēlāk Aizsardzības ministrijas pārstāvis Serhijs Haluško precizēja Muženko teikto, norādot, ka Donbasā pret Ukrainas spēkiem karo Krievijas karavīri, taču “otrajās rindās”, respektīvi, viņi tikai vada neapmācītus algotņus, faktiski izmantojot tos kā lielgabalu gaļu.

Diennakts laikā krituši 15 Ukrainas karavīri un 30 ievainoti

Tikmēr kaujās ar Krievijas atbalstītajiem kaujiniekiem Ukrainas austrumos pēdējās 24 stundās krituši 15 ukraiņu karavīri un 30 ievainoti, sestdien paziņoja Ukrainas aizsardzības ministrs Stepans Poltoraks.

“Pēdējās dienas laikā gājuši bojā 15 karavīri un vēl 30 ievainoti. Tas ir skaitlis par visu frontes līniju,” žurnālistiem pavēstīja Poltoraks.

Šobrīd otro dienu starp prokremliskajiem kaujiniekiem un Ukrainas spēkiem notiek kaujas par Doņeckas apgabala Vuhļehirskas pilsētu.

Kaujiniekiem piektdien izdevās ieņemt daļu pilsētas, bet sestdienas rītā Ukrainas spēki devušies pretuzbrukumā.

Minskā uz sarunām ieradušies visi Ukrainas krīzes noregulējuma kontaktgrupas pārstāvji

Sestdien Minskā uz sarunām ieradušies visi Ukrainas krīzes noregulējuma kontaktgrupas pārstāvji, sarunas notiks aiz slēgtām durvīm, pavēstījusi Baltkrievijas Ārlietu ministrija.

Minskā ieradies Ukrainas eksprezidents Leonīds Kučma, Krievijas vēstnieks Ukrainā Mihails Zurabovs un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) sūtne Heidi Tagliavini.

Tāpat Minskā ieradušies teroristu organizāciju Doņeckas tautas republika un Luhanskas tautas republika pārstāvji Deņiss Pušiļins un Vladislavs Deiņego.

Kontaktgrupa cer sestdien Minskā apstiprināt dokumentu par uguns pārtraukšanu un smagā bruņojuma atvilkšanu Donbasā. Tāpat dokuments paredz ierobežojumu atcelšanu produktu piegādēm un gūstekņu atbrīvošanu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas