Krievijas ekonomikas ministrs aicina palielināt budžeta deficītu

0 komentāri

Krievijas ekonomikas ministrs Aleksejs Uļukajevs pirmdien aicināja atvieglot budžeta noteikumus, lai atļautu lielāku deficītu investīciju finansēšanai, kas nepieciešamas rietumvalstu noteikto sankciju pārvarēšanai.

“Ar atbildīgi plānotu budžeta deficīta pieaugumu mēs nodrošinātu jaunu ekonomikas stimulēšanas pasākumu vilni, kas ir tik svarīgs šajā saspringtajā ģeopolitiskajā situācijā,” komentārā laikrakstā “Vedomosti” norāda Uļukajevs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Mums ir reāla iespēja izmantot svarīgu ekonomikas sektoru darbu, un ir ļoti svarīgi, ka mēs to darām,” piebilda ministrs.

Pat bez rietumvalstu noteiktajām sankcijām Krievijas ekonomikas izaugsme pēdējos ceturkšņos būtiski palēninājusies.

Krievijas valdība jau pārrunājusi iespējamos pasākumus, kā vienu no iespējām apsverot nodokļu paaugstināšanu.

Uļukajevs sacīja, ka Krievijas ekonomika “šobrīd balansē starp stagnāciju un recesiju, kas nepieļauj nodokļu paaugstināšanu kā vienu no iespējām.”

Viņš norāda, ka reālās problēmas rada vājš iekšzemes pieprasījums un vājības Krievijas ekonomikā, nevis nelabvēlīgās starptautiskās perspektīvas.

Izmaksu samazināšana budžeta līdzsvarošanai tikai vēl vairāk nospiestu iekšzemes pieprasījumu, uzskata ministrs.

Uļukajevs ierosina budžeta deficītu paaugstināt līdz 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP).

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas