Krievija un Ķīna kopīgi būvēs ostu

0 komentāri

Krievija un Ķīna gatavojas kopīgi būvēt vienu no lielākajām ostām Āzijas ziemeļaustrumos, kas atradīsies Krievijai piederošajā Japāņu jūras piekrastē, ziņo mediji.

Plānots, ka ostas kravu caurlaidība būs 60 miljoni tonnu gadā, kas ļaus to pielīdzināt Lielbritānijas noslogotākajai ostai – Imingemai vai Havrai Francijā, savā tīmekļa vietnē trešdien norādīja Ķīnas valdības kontrolētais laikraksts “People’s Daily”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jaunā osta atradīsies Krievijas austrumos tikai 18 kilometrus no Ķīnas robežas.

Krievijas un Ķīnas līderi vienošanos par ostas būvi parakstījuši jau Āzijas Sadarbības un uzticības veidošanas konferencē (CICA), kas maijā notika Šanhajā, vēsta laikraksts.

Šī vienošanās ir kārtējā liecība par Pekinas un Maskavas arvien ciešāko sadarbību. Jau ziņots, ka Krievija un Ķīna sākusi darbu pie valstis savienojoša gāzesvada būves. Krievija piekritusi ik gadu 30 gadu garumā piegādāt Ķīnai 38 miljardus kubikmetru dabasgāzes. Savukārt Ķīna apņēmusies ar Krieviju veikt darījumu 400 miljardu ASV dolāru apmērā. Gāzesvada būvi plānots pabeigt 2019. gadā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas