Krievija tomēr neplāno atļaut atsevišķām valstīm atsākt cūkgaļas eksportu

0 komentāri

Krievija tomēr atteikusies no plāna ļaut atsevišķām Eiropas Savienības (ES) valstīm atsākt cūkgaļas eksportu uz Krieviju. “Mēs sākām plānot pārbaudes, bet tagad mēs iepauzējam, lai apsvērtu, vai darīt to vai nedarīt,” paziņoja Krievijas veterinārijas un fitosanitārijas dienesta Rosseļhoznadzor vadītājs Sergejs Dankverts.

Janvāra beigās tīmekļa laikraksts EUObserver ziņoja, ka Krievija varētu ļaut atsevišķām ES valstīm atsākt pārtikas produktu eksportu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Dankverts informēja, ka pārbaudes bija paredzēts veikt Dānijā, Francijā, Vācijā, Itālijā, Ungārijā un Nīderlandē.

“Mēs vēlējāmies rast izeju no šīs situācijas un radīt iespēju atgriezt Eiropas cūkgaļu Krievijas tirgū. Bet, ja mūsu Eiropas kolēģi šo ceļu uzskata par nepieņemamu, mēs iniciatīvu neuzņemsimies,” norādīja Dankverts.

Tāpat viņš uzsvēra, ka Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Polijā pārbaudes veikt nebija plānots, ņemot vērā bažas par Āfrikas cūku mēra izplatību šajās valstīs.

Pret labvēlīgāku attieksmi pret atsevišķām ES valstīm asi iebilda citas ES valsts, uzskatot, ka tas ļaus Krievijai šo situāciju izmantot savā labā, atalgojot Krievijai draudzīgākās valstis un sodot nedraudzīgākās.

Lai arī sākotnēji izskanēja informācija, ka Eiropas Komisija (EK) šādam Krievijas plānam esot piekritusi, vēlāk tā to noraidīja.

“Visas [ES] dalībvalstis vienojās šajā jautājumā izrādīt solidaritāti,” paziņoja ES lauksaimniecības komisārs Fils Hogans.

Krievija pagājušajā gadā aizliedza cūkgaļas importu no ES, šādu lēmumu skaidrojot ar Āfrikas cūku mēra izplatību.

Savukārt vēlāk Krievija ieviesa pārtikas produktu importa embargo pret valstīm, kas tai noteikušas sankcijas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas