Krievija sola “reaģēt” uz NATO karaspēka rotāciju Austrumeiropā

0 komentāri

Ja NATO sāks regulāru karaspēka rotāciju alianses dalībvalstīs Eiropas austrumos, Maskava “reaģēs” pašas drošības interešu vārdā, trešdien apliecināja Krievijas pastāvīgā pārstāvniecība NATO.

Ar šo paziņojumu tā nākusi klajā saistībā ar spriedumiem, kas izklāstīti NATO ģenerālsekretāra Andersa Foga Rasmusena intervijā britu laikrakstam “The Guardian”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Redzamāka NATO klātbūtne austrumos būs kaitīga eiroatlantiskajai stabilitātei. Krievija reaģēs uz NATO soļiem austrumu virzienā, lai garantētu pašas drošību,” tviterī paziņoja Krievijas pārstāvniecība.

“NATO grib “apmierināt” savus austrumu sabiedrotos to fobijās. Varbūt labāk cīnīties ar patiesiem izaicinājumiem starptautiskajai drošībai,” vaicāts nākamajā pārstāvniecības tvītā.

“Nevajadzētu ļaut sevi maldināt ar terminu “rotācija”. Svarīga ir NATO klātbūtnes pastāvība austrumos,” tviterī skaidroja Krievijas pārstāvniecība.

NATO samitā Kārdifā nākamajā nedēļā tiks izvērtēts jautājums par alianses spēku izvietošanu bāzēs Austrumeiropā, intervijā, kas trešdien publicēta avīzē “The Guardian”, sacīja Rasmusens.

Avoti NATO ziņo, ka samitā Kārdifā, visticamāk, tiks panākta vienošanās par formulējumu, kurā nebūs lietots vārds “pastāvīgas”, bet rezultāts būs šādu bāzu faktiska izveidošana.

Rasmusens norādīja, ka runa varētu būt par bāzēm, kuras tiktu vadītas rotācijas kārtībā.

“Galvenais ir, ka visiem potenciālajiem agresoriem jāsaprot – ja viņi pat domās par uzbrukumu NATO sabiedrotajam, viņi saskarsies ne tikai ar karavīriem no šīs konkrētās valsts, bet ar NATO karavīriem. Tas ir svarīgi,” uzsvēra Rasmusens.

Jautāts, vai Austrumeiropā zem NATO karoga varētu tikt izvietoti pastāvīgi starptautiskie spēki, ģenerālsekretārs sacīja: “Īsa atbilde ir, jā. Lai novērstu pārpratumus, es izmantoju frāzi “cik ilgi nepieciešams”. Mūsu austrumu sabiedrotie būs apmierināti, kad redzēs, kas patiesībā iekļauts gatavības rīcības plānā”.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas