Krievija pārtraukusi gāzesvada South Stream īstenošanu

0 komentāri
Krievija pārtraukusi gāzesvada South Stream īstenošanu
FOTO: LETA

Krievija pārtraukusi vienu no nozīmīgākajiem Maskavas pēdējo gadu projektiem – gāzesvada South Stream īstenošanu. Bija plānots, ka pa šo cauruļvadu varētu transportēt dabasgāzi uz Eiropas Savienību. Taču Maskava paziņojusi, ka Eiropas pretenzijas tai neesot atstājušas citu iespēju kā vien atteikties no šī projekta.

South Stream jeb Dienvidu straume ir Krievijai nozīmīgs stratēģisks projekts, kas ļautu sūknēt dabasgāzi uz ES, neizmantojot Ukrainas gāzes tranzīta tīklu.

Gāzes vada būvniecība sākās vēl pirms gada un līdz šim laikam Gazprom tajā jau bija investējis gandrīz 5 miljardus dolāru. Taču Eiropas Savienība bija nobažījusies par pārlieku lielo Gazprom ietekmi un jūnijā lika Bulgārijai apturēt South Stream būvniecību savā teritorijā.

Eiropa bažījās, ka šajā projektā Gazprom būtu gan gāzes piegādātājs gan arī kontrolētu pieeju cauruļvadiem.

Par negaidīto lēmumu atteikties no South Stream Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja vizītes laikā Turcijā, Ankarā. Viņš sacīja, ka Eiropas pretenzijas neesot atstājušas citu iespēju kā vien atteikties no šī projekta. Tā vietā Maskava palielinās dabasgāzes piegādes Turcijai pa jau pastāvošo cauruļvadu un vēlāk var izveidot jaunu savienojumu.

Ārvalstu mediji uzsver, ka līdz ar South Stream projekta atcelšanu Putins ir Eiropai pieteicis gāzes karu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas