Krievija paplašinās sankcijas

0 komentāri

Krievija paziņojusi, ka paplašina sankcijas attiecībā uz gaļas importu no Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, proti, no 21.  oktobra tās attieksies uz liellopu gaļas subproduktiem.

Krievijas pārtikas un veterinārais dienests Rosseļhoznazzor pavēstījis, ka nav nekāda pamata uzticēties ES informācijai, ka minētie pārtikas produkti neapdraud cilvēka veselību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Rosseļhoznazor direktors Sergejs Dankverts:
Paplašināsim sankcijas attiecībā uz tiem produktiem, kas netika iekļauti augustā.

Lēmumu paplašināt sankcijas Dankverts pamato ar it kā pēdējā laikā atklātajām kaitīgajām vielām un antibiotikām liellopu gaļā no ES valstīm. Šī gaļa nākusi no sešām ES dalībvalstīm. Viņš arī norādīja, ka Krievijas puses centusies risināt situāciju, taču ES neesot izrādījusi nekādu iniciatīvu, lai risinātu situāciju. ”Mes nesaņēmām nekādas atbildes uz mūsu jautājumiem saistībā ar atrastajām vielām,” norāda Dankverts, ”tā kā mums nav nekāda pamata uzticēties ES garantijām, no 21. oktobra paplašināsim sankcijas.”

“Pēdējo divu mēnešu laikā, “Rosseļhoznadzor” veicot valsts federālo drošības monitoringu, konstatēti 17 gadījumi, kad vairākās ES valstīs (Austrijā, Dānijā, Itālijā, Polijā un Vācijā) ražoto subproduktu preču partijas neatbilst Muitas savienības un Krievijas veterināri sanitārajām normām,” teikts dienesta paziņojumā. “Turklāt vairāku ražotāju produkcijā patogēnie mikroorganismi un smagie metāli konstatēti atkārtoti.”

“Īpašu satraukumu rada tas, ka pārbaudītajā produkcijā konstatēta antibiotika hloramfenikols, kura lietošana ir aizliegta ES teritorijā. Tas liecina par to, ka no ES valstu veterināro dienestu puses netiek kontrolēts, kā tiek ievērotas Muitas savienības prasības, tā arī pašu iekšējās likumdošanas prasības,” teikts dienesta paziņojumā.

Varasiestāžu noteiktais produktu embargo jau novedis pie tā, ka Eiropā pārtikas produktiem pieredzēts cenu krituma rekords, savukārt Krievijas tirgū tiek paredzēta cenu kāpuma turpināšanās.

Rosseļhoznazor direktors Sergejs Dankverts norādīja uz plaukstošo kontrabandu. Pēc viņa aplēsēm, pēdējā laikā Krievijā mēģināts nelegāli ievest 7,5 tūkstošus tonnu cūkgaļas no Vācijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Kazahstānas un, iespējams, Latvijas.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas