Krievijā nogrimušais kuģis vēl nesen piederējis Latvijas kompānijai

0 komentāri

Nogrimušais kuģis vēl līdz pērnā gada rudenim bija pierakstīts Rīgas ostā, un tam bija nosaukums Stende. Tad tas ticis pārdots tagadējam īpašniekam un nogādāts uz Tālajiem Austrumiem. Kuģa iepriekšējie saimnieki Latvijā – kompānijas Baltic marine fishing company direktors skaidro, ka Stende pirms pārdošanas bija pārbaudīta un atzīta par kuģošanai drošu. 

Stende bija 104 metrus garš un 16 metrus plats okeāna zvejas kuģis ar autonomu zivju saldētavu. Šis traleris skaitās visai liels, tam nepieciešama aptuveni 100 cilvēku apkalpe. Pirms došanās uz Tālajiem Austrumiem, Stende tika izmantota zvejai Atlantijas okeānā pie Āfrikas krastiem.

Kuģi pirms pārdošanas Krievijas kompānijai 2014. gada septembrī pārbaudīja eksperti un atzina, ka tas ir tehniski labā stāvoklī.

Kuģis nogrimšanas brīdī bija divdesmit sešus gadus vecs, kas ir vidējs vecums šādam tralerim.

Dažādās versijas par to, kas bijis par nelaimes iemeslu, kompānijas direktors neapspriež, jo trūkst informācijas.

Visdrīzāk, tā ir bijusi vairāku apstākļu sakritība, kas novedusi līdz nogrimšanai. Stendes iepriekšējo saimnieku pārstāvis piebilst, ka tik liela kuģa bojāeja tomēr ir samērā rets nelaimes gadījums.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas