Krievijā līdz ar rubļa krīzi saasinās arī hipotekāro kredītu krīze

2 komentāri
Krievijā līdz ar rubļa krīzi saasinās arī hipotekāro kredītu krīze
FOTO: LETA

Vairākas Krievijas ģimenes, kuras bija ņēmušas hipotekāros kredītus jauna mājokļa iegādei, ir pieteikušas bada streiku. Turpinoties Krievijas rubļa krīzei – arvien vairāk Krievijas iedzīvotāju nespēj vairs nomaksāt pārlieku lielos ikmēneša kredīta maksājumus, un viņiem draud izlikšana uz ielas. 

Pēdējos mēnešos Maskavā ir notikušas vairākas protesta akcijas saistībā ar kredītu maksājumiem ārvalstu valūtā. Taču kredīta ņēmēji skaidro, ka viņi nav sadzirdēti. Bankas neatbild uz viņu vēstulēm, bet piedāvātā refinansēšana programma nerisina viņu problēmas pietiekamā apmērā. Tādēļ rīt daļa kredītņēmēju plāno sākt arī bada streiku, lai piesaistītu plašāku uzmanību šai krīzei.

Protestētāju vidū būs arī Olga Panženskaja. Kopš rubļa krīzes sākuma viņas ģimenes sapnis par sava dzīvokļa iegādi ir pārvērties murgā. Viņas hipotekārais maksājums par mājokļa iegādi ir kļuvis divas ar pusi reizes dārgāks nekā dzīvokļa vērtība tās iegādāšanās brīdī.

Tā kā Olga nespēj atmaksāt ikmēneša maksājumus viņai draud dzīvokli atņemt. Pagaidām viņa aizņēmās naudu no draugiem taču, ja viņus izliks uz ielas, Olga bažījas, ka viņai nebūs kur iet.

Vairākas jaunās ģimenes ir arī paziņojušas, ka nespējot atmaksāt kredītu, tās ir atlikušas plānus par ģimenes pieaugumu. Dmitrijs Tepļakovs ar sievu skaidro, ka, ņemot kredītu, viņiem solīja, ka gada laikā to varēs pārslēgt un no ārvalstu valūtas piesaistīt rublim, taču tagad banka saka, ka neko tādu neesot teikušas.

Bankas izskatot vairākas iespējas kā Krievijas kredītu ņēmējiem palīdzēt. Izskanējusi iecere ieviest īslaicīgu maksājumu apturēšanu kā arī fiksētas procentu likmes ieviešanu, taču pagaidām šīs ieceres ir tikai ideju līmenī.

2 komentāri

TOP komentāri

 • zvaigžņu vilks
  0

  zvaigžņu vilks

  nu hipotekārā maksājuma lielums ir atkarīgs ne tikai no valūtas kursa bet gan no likmēm, kas Krievijā ir cēlušās līdz pat 18 % gadā
  Tā ka PFF kundziņ , varbūt tomēr aizej pamācies kautko universitātē pirms ar saviem murdziņiem smīdini cilvēkus :)

  14.04.2015 23:47

 • Pff
  0

  Pff

  Jūs vispār kaut minimāli sekojiet notikumiem Krievijā??? Ņemot vērā šā brīža rubļa kursu , šis raksts ir pilnīgs murgs!!!!

  14.04.2015 22:50

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas