Krievija bloķē vairāku Eiropas Savienības valstu preču importu

0 komentāri

No ceturtdienas, 6. augusta, Krievijā aizliegts ievest vaislas liellopus, vaislas sīklopus, kā arī savvaļas, zoodārzu un cirka zvērus no Grieķijas, Itālijas un Bulgārijas. Ierobežojumi skāruši arī citas Rietumvalstis, liecina Krievijas Federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienesta (“Rosseļhoznadzor”) paziņojumi.

Krievijas uzraugs šādu lēmumu pamato ar iespējamu zilās mēles slimības izplatīšanos.

Tāpat no trešdienas, 6. augusta, par iemeslu minot liellopu slimību, Krievijā liegts liellopu imports no Rumānijas. No šīs valsts Krievijā aizliegts ievest arī liellopu gaļu un lopu olbaltumvielu produktus.

”Rosseļhoznadzor” lēmumi skāruši arī Japānu – uz šo valsti Krievija liegusi eksportēt 4,5 tūkstošus kubikmetru koksnes. Atbildīgās amatpersonas pamatojušas šādu lēmumu ar to, ka koksne neesot eksportam derīga.

Jūlija pēdējā dienā Eiropas Savienība (ES) apstiprinājusi ”trešās fāzes” sankcijas pret Krieviju. Pret Maskavu vērsto ekonomisko sankciju ietvaros pieeja Eiropas kapitāla tirgum liegta piecām Krievijas valdībai piederošām bankām – “Sberbank”, VTB, “Gazprombank”, VEB un “Rosselkhozbank”.

Sankciju dēļ savus lidojumus uz Eiropu spiesta pārtraukt arī nesen izveidotā zemo cenu aviokompānija “Dobroļot”. Sankcijas pret ”Dobroļot” Eiropas Savienība noteica 30.jūlijā, jo šī aviokompānija tieši piedalījusies anektētās Krimas pussalas integrācijā Krievijā, tāpēc vairāki Eiropas partneri atteikušies izpildīt savas saistības pret aviopārvadātāju, kas, savukārt, rezultējies ar vairāku līgumu anulēšanu.

Sankcijas pret Krieviju saistībā ar tās agresiju Ukrainā īstenojusi arī Japāna un ASV, kura sankcijās vērsās pret Krievijas enerģētikas, ieroču rūpniecības un finanšu nozari.

Pagājušajā nedēļā Krievija atklāja ”nepilnības” Latvijas zivju un sausā piena produktos. Vēlāk gan Latvijas Zivrūpnieku asociācijas prezidents Didzis Šmits atzina, ka šai zivju kravai no Latvijas, kas tika aizturēta uz Krievijas robežas, nebija pievienoti korekti dokumenti, tādēļ ažiotāžai neesot pamata.

Sankciju vilnis pret Krieviju sākās pēc pasažieru lidmašīnas “Malaysia Airlines” katastrofas, kurā dzīvību zaudēja gandrīz trīs simti cilvēku.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas