Krievijā apturēta humānās palīdzības kolonna

0 komentāri

Krievijā apturēta pretrunīgi vērtētā humānās palīdzības kolonna. Patlaban tā stāvot netālu no Voroņežas pilsētas. Ukraina ir atkārtoti draudējusi, ka kolonna pa viņu valsti nebrauks un apsūdz Krieviju cinismā. 

Nepilnu 300 kravas automašīnu lielā kolonna – vairāku bruņu transportieru pavadīta – ceļu pa Krieviju mēro jau otro dienu. Pa nakti autokolonna apstājās Voroņežā. 300 kilometru attālumā atrodas teroristu kontrolētais Šebekinas robežpunkts, kas arī ir plānots kā sākotnējais punkts, kur atbilstoši Krievijas Ārlietu ministrijas teiktajam palīdzības kravas tiks ievestas Ukrainā. Saskaņā ar otro versiju konvojs negaidīti mainījis kursu un Ukrainā ieradīsies šķērsojot valdības kontrolētu robežpunktu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vienā vai otrā gadījumā ar auto kolonnas vidējo ātrumu 60 kilometri stundā robežu ar Ukrainu tā varētu sasniegt šovakar, taču tas kādu ceļu autokolonna izvēlēsies rādīs vai autokolonna Ukrainā iebrauks ar vai bez Ukrainas varasiestāžu akcepta.
Pagaidām nav arī skaidrs kas automašīnas sagaida pierobežā. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs šodien sacīja, ka ir panākta vienošanās, ka kravas automašīnas pārbaudīs Ukrainas varasiestāžu pārstāvji un tās turpinās ceļu. Tomēr Ukrainas premjers Arsēnijs Jaceņuks uzsver, ka Kijeva šim konvojam Ukrainas teritorijā neļaus iebraukt.

Itar Tass ziņu aģentūra vēsta, ka 2 000 tonnu smagajā kravā ir pārslas, cukurs, bērnu pārtika kā arī liels daudzums medikamentu, guļammaisu un ģeneratoru, taču Sarkanais krusts tā arī nav saņēmis tam apstiprinājumus. Ukrainas premjers Arsēnijs Jaceņuks gan ir paudis neizpratni kādēļ vispār šādu kravu sūtīt.

Kijevas valdība esot saņēmusi sešu miljonu dolāru vērtu ārvalstu palīdzību no tās Rietumu partneriem, kas tiks izmantota humānās krīzes novēršanā Ukrainas austrumos.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas