Krievija aizliegusi tirgot poļu galda spēli Komunistu monopols

1 komentārs

Domstarpības Krievijas un Polijas starpā radījis Kremļa lēmums veikalos liegt tirgot Polijā radītu populārās galda spēles Monopols versiju.

Spēle ar nosaukumu Rinda tiek dēvēta arī par Komunistu monopolu. Tajā ironiskā veidā tiek simulēta ekonomika padomju Polijā – spēlētājiem jāiepērkas gandrīz tukšos veikalos vai arī melnajā tirgū. Pēc precēm jāgaida rindās, kā arī tās iespējams iegūt par taloniem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Spēle tika izdota pirms pieciem gadiem un pamazām sāk iekarot popularitāti arī aiz Polijas robežām. Tā izdota vairākās valodās, un Krievijā to sāka tirgot pērn.

Tas gan nav pa prātam Krievijas Patērētāju aizsardzības aģentūrai, kas spēlē saskata pret padomju laikiem vērstu saturu, kā arī komunistiskā režīma kritiku. Tāpēc spēles izdevējam uzdots mainīt spēles saturu. Tā kā tas netika izdarīts, Komunistu monopols izņemts no tirdzniecības.

Spēles izdevēji paziņojuši, ka ar šādu rīcību Krievija tās iedzīvotājiem rada iespaidu, ka vēršanās pret padomju ideoloģiju būtībā nozīmē to pašu, ko mūsdienu Krievijas kritizēšana.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Nu re
    0

    Nu re

    Nav smuki kritizēt reti plaukstošo, putinisko Krieviju.

    30.03.2016 01:16

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas