Kremļa oponents Navaļnijs atbrīvots no aresta

0 komentāri

Kremļa oponents Aleksejs Navaļnijs piektdien tika atbrīvots no cietuma pēc 15 dienu aresta, kas viņam tika piespriests par nelegālas pulcēšanās organizēšanu.

Harismātiskais opozīcijas līderis, atstājot cietumu, solīja turpināt cīņu pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, kā arī apmeklēt pagājušajā nedēļā Kremļa pakājē noslepkavotā liberālās opozīcijas pārstāvja Borisa Ņemcova kapu.

Aresta dēļ Navaļnijs nevarēja ne ierasties sava drauga Ņemcova bērēs, ne svētdien piedalīties abu kopīgi plānotajā protesta mītiņā pret Kremļa nostāju Ukrainas jautājumā.

Šī demonstrācija izvērtās par vērienīgu piemiņas gājienu, kurā piedalījās 70 000 cilvēku, kas pieminēja kādreizējo premjerministra vietnieku Ņemcovu.

“Mēs turpināsim savas aktivitātes,” pametot cietumu, teica redzami sagurušais Navaļnijs.

Navaļnijs, kurš savu lielo atbalstītāju pulku savāca internetā, pirms sāka vērienīgus protestus pret valdošo režīmu 2011. un 2012.gadā, apsūdzēts vairākos kriminālpārkāpumos.

Šo arestu viņš bija izpelnījies tādēļ, ka Maskavas metro dalīja aicinājumus doties uz demonstrāciju 1.martā. Tiesnesis to atzina par atkārtotu pārkāpumu.

Kopš Putins 2012.gadā stājās prezidenta amatā uz trešo termiņu, Kremlis sācis bargāk vērsties pret citādi domājošajiem. Pēc protestiem pret Putinu, kuros Navaļnijam bija viena no galvenajām lomām, ievērojami stingrāki tika padarīti likumi, kas regulē pilsoņu pulcēšanos.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas