Kosmosā atklāta “Zemei vislīdzīgākā planēta”

1 komentārs

Kosmosā atklātas astoņas jaunas planētas, no kurām viena piesaistījusi īpaši lielu astronomu interesi. Saskaņā ar zinātnieku pausto tā ir Zemei vislīdzīgākā līdz šim atklātā planēta.

Visas astoņas planētas pamanījis NASA Keplera teleskops. Tikai trīs no šī planētām atrodas tā dēvētajā zvaigznes “apdzīvojamā zonā”. Tas nozīmē, ka tajās ir tādi termiskie apstākļi, ka tur varētu pastāvēt dzīvība. Turklāt vienas planētas virsma ir klāta ar īpaši daudziem akmeņiem – līdzīgi kā tas ir arī uz Zemes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šī planēta ir par 12% lielāka nekā Zeme un no savas “saules” saņem par 40% vairāk siltuma nekā cilvēku apdzīvotā planēta. Līdz ar to tur varētu būt nedaudz siltāks klimats nekā uz Zemes, skaidro astronomi.

Tiesa, no idejas par šīs planētas apmeklēšanu gan pagaidām vēl ir jāatsakās, jo jaunatklātā planēta atrodas 475 gaismas gadu attālumā no Zemes, un zinātniekiem vēl nepieciešama sīkāka informācija.

1 komentārs

TOP komentāri

  • zo
    +1

    zo

    Tātad zinātnieki redz to kas uz šīs planētas bija pirms 475 gadiem un ja viņi skatās uz mums tad viņi redz Zemi viduslaikos un noteikti nedomā par to ka pie mums vajadzētu braukt ciemos. Ja jau pēta, kas notiek tik tālu, vajag meklēt iespēju kā apiet gaismas ātruma ierobežojumus.

    07.01.2015 12:07

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas