Ko par teroraktiem un policijas reidiem saka islāmticīgie briselieši? Skaties reportāžu!

0 komentāri

Briselē ir viena no vecākajām musulmaņu kopienām Eiropā. Teroristi, kas sarīkoja asinspirti Parīzē, un tie, kas vainojami pie sprādzieniem Briseles lidostā un Molebekas metro stacijā, nāk no Beļģijas galvaspilsētas musulmaņu rajoniem. Tie ir Beļģijas pilsoņi ar tiesībām balsot vēlēšanās.

Briseles lielākā mošeja atrodas pašā pilsētas centrā, tieši blakus Eiropas Komisijas ēkai. Tādu mošeju Briselē ir pavisam 70. Ap tām arī koncentrējas musulmaņu kopienas. Te māca arābu valodu, trešdienās ir korāna apguve, sestdienās ir Korāna padziļinātās korāna studijas sievietēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ap mošejām veidojas visa vietējo iedzīvotāju infrastruktūra – veikali, kafejnīcas, dārzeņu tirgotavas. Briseles rajona Skārbekas vietējais iedzīvotājs ir nemierā ar to, ka tagad ārzemju žurnālisti staigā pa viņā rajonu un uzdod jautājumus par musulmaņiem. “Terorisms ir visā pasaulē, Beļģijā, Eiropā, tas nav radies te, te arī dzīvo musulmaņi, citur arī dzīvo. Visur dzīvo,” viņš saka. Šis jaunais cilvēks runā, kā no grāmatas. Policija te esot katru dienu, bet dzīvot netraucējot, viņš jūtas droši.

Briseles musulmaņi akcentē, ka dzīvo te jau paaudzēm. Esot integrējušies. Arī šis vecais vīrs. Viņš neesot nekāds terorists, bet gan beļģis, īsts beļģis. Nekā Personīga gan sastapa vairākus Skārbekas rajona iedzīvotājus bez zināšanām jebkādā valodā kā vien arābu.

Briselē dzīvojošais latvietis Ilmārs Bricis uzskata, ka cīnīties pret teroristiem, neielaižot musulmaņus valstī, nav jēgas. Ja cilvēkus integrē, viņi var kļūt par lojāliem tavas valsts pilsoņiem.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas