Ko Eiropas Savienība gatavojas darīt cīņā pret terorismu?

0 komentāri

Pēc notikumiem Francijā ir tapis kopīgs Eiropas Savienības iekšlietu ministru paziņojums par to, ko Eiropas Savienība gatavojas darīt cīņā pret terorismu.

Lielāku uzmanību paredzēts pievērst modernajiem komunikācijas līdzekļiem. Piemēram, Lielbritānijā aktualizējies jautājums par tiesībām izlūkošanas aģentūrām piekļūt cilvēku e-pastiem un sociāliem medijiem tikpat lielā apmērā kā tradicionālajiem komunikācijas līdzekļiem.

Savukārt Eiropas Savienībā kopumā runā par pakalpojumu sniedzēju lomu drošībā – pakalpojumu sniedzēji varētu ziņot par materiāliem, kas kurina naidu un mudina uz terorismu.

Par steidzamu ministri atzinuši arī datu apkopošanu par aviopasažieriem Eiropas līmenī, veidojot Eiropas pasažieru datu reģistru.

Tāpat Eiropas Savienība plāno arī īstenot pasākumus, lai mazinātu radikalizāciju. It īpaši radikalizācijas jautājumam jāpievērš uzmanība jaunu cilvēku vidū. Tāpat plānots uzmanīt arī nelegālo ieroču piegādi cauri Eiropai.

Pasākumi cīņai pret terorismu tiks apspriesti arī Rīgā 29. janvārī gaidāmajā neformālajā tieslietu un iekšlietu ministru sanāksmē.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas