Ķīnas augstskolā aizliedz Ziemassvētkus

0 komentāri
Ķīnas augstskolā aizliedz Ziemassvētkus
Foto: LETA

Tev noteikti jāizlasa

Ķīnas Ziemeļrietumu universitātes vadība saviem studentiem aizliegusi svinēt Ziemassvētkus, svinības dēvējot par kiču , vēsta ziņu aģentūra Siņhua.

Šaaņsi provinces galvaspilsētas Sjiaņas augstskolas vadība izvietojis transparentus ar saukli – Kļūsim par izciliem Ķīnas dēliem un meitām, iestāsimies pret sentimentālajiem Rietumu Ziemassvētkiem.

Vēlāk augstskolas vadība savu nostāja paskaidroja ar paziņojumu savā tīmekļa mikroblogā.
Ķīnas jaunatnei ir jāpievērš uzmanības saviem nacionālajiem svētkiem, nevis verdziski jāiztop ārzemnieku priekšā, svinot Ziemassvētkus, norādīja augstskolas kompartijas komiteja.

“Pēdējo gadu laikā arvien vairāk un vairāk ķīniešu velta uzmanību Rietumu svētkiem. Viņi uzskata, ka Rietumi ir attīstītāki nekā Ķīna, tāpēc Rietumu svētki ir izsmalcinātāki par mūsu, tie ir moderni atšķirībā no tradicionālajiem ķīniešu svētkiem, kas ir izgājuši no modes,” skaidroja partijas komiteja.

Arī Džedzjanas provincē Izglītības ministrijas pārstāvji aizlieguši 25.decembrī rīkot jebkādus ar Ziemassvētkiem saistītus pasākumus.

Rīkojums ir saistošs visām provinces augstskolām, vidusskolām un pamatskolām, kā arī bērnu dārziem. Tā reģionā ir pirmā reize, kad aizliegums noteikts oficiāli.

0 komentāri

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas