Ķīnā slēdz filmu festivālu

0 komentāri

Ķīnas varas iestādes slēgušas filmu festivālu tā atklāšanas dienā. Pasākuma organizatori norāda, ka tā ir varas iestāžu vēršamās pret vārda brīvību stingri kontrolētajā valstī.

Policija liegusi 11.Pekinas Neatkarīgo filmu festivāla atklāšanā ierasties gan filmu sektorā strādājošiem, gan skatītājiem. Šī nav pirmā reize, kad Ķīnas varas iestādes vēršas pret festivālu. Tas tika slēgts arī pērnajā gadā, tomēr neskatoties uz to festivāla organizatori turpināja pasākuma norisi.
Ķīnas filmu festivāla dibinātājs sociālajos tīklos informējis, ka varas iestādes jau iepriekš aicinājušas atcelt festivālu. Viņš apgalvojis, ka saistībā ar pasākuma organizēšanu nonācis policijas uzraudzībā.
2006.gadā dibinātais filmu festivāls kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem pasākumiem Ķīnas neatkarīgajā kino.
Ķīnas varas iestādes stingri kontrolē informācijas plūsmu, bet valdība kontrolē plašsaziņas līdzekļus un sociālajos tīklos ir plaša cenzūra
.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas