Ķīna atsakās no “viena bērna politikas” – turpmāk ķīniešiem drīkstēs būt divi bērni

0 komentāri

Ķīnas valdība šodien paziņojusi, ka šajā lielvalstī pieņemts patiesi vēsturisks lēmums. Ķīna atsakās no ilgi izmantotās viena bērna politikas.

Ķīnas Komunistiskā partija nolēmusi, ka turpmāk ķīniešu ģimenēs drīkstēs būt divi bērni. Pirms 36 gadiem Ķīna pieņēma viena bērna likumu ar mērķi apturēt nekontrolējamu iedzīvotāju skaita pieaugumu un tā izraisīto nabadzību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tiek lēsts, ka bez šīs politikas patlaban pasaulē būtu par 400 miljoniem ķīniešu vairāk. Ģimenēm, kas viena bērna likumu pārkāpa, draudēja dažādas bardzības sodi, pat piespiedu aborts.

Tagad viena bērna politika atcelta un divu bērnu politika ieviesta, jo sabiedrības novecošanās kļuvusi par lielāku draudu valstij nekā iedzīvotāju skaita pieaugums.

Vairāk nekā 30 gadus ilgusī politika atcelta, reaģējot uz strauji novecojošo sabiedrību. Tagad šī politika atcelta pavisam.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas