Kijeva: karadarbībā Donbasā dzīvību zaudējuši 65 bērni

0 komentāri

Kaujās Donbasā dzīvību zaudējuši 65 bērni, bet vēl 127 guvuši savainojumus, pirmdien paziņoja Ukrainas prezidenta pilnvarotā bērnu tiesību jautājumos Mikola Kuļeba.

“Atbilstoši Ukrainas varasiestāžu oficiālajai statistikai, tie ir 127 bērni, kas šajā konfliktā guvuši ievainojumus. Kas attiecas uz nāves gadījumiem, tad mums ir aptuvens skaitlis, bet atbilstoši mūsu aprēķiniem, tie ir jau vairāk nekā 65 bērni,” norādīja amatpersona.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pretterorisma operācijas zonā bērni visbiežāk zaudējuši dzīvību šķembu, mīnu sprādzienu un šāvienu radītu savainojumu dēļ.

Savukārt Ukrainas parlamenta deputāte, partijas “Samopomič” (“Pašpalīdzība”) deputāte Hanna Hopko pirmdien preses konferencē par Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Parlamentārās asamblejas ziemas sesijas rezultātiem norādīja, ka par Krievijas agresijas upuriem kļuvušas vairāk nekā 450 sievietes un vismaz 67 bērni.

“Sesijā, kurā tika skarti demokrātijas un cilvēktiesību jautājumi, mēs runājām par šīs problēmas humāno sastāvdaļu, konkrēti par bojāgājušo sieviešu skaitu. Mēs zinām, ka apšaudēs dzīvību zaudējušas vairāk nekā 450 sievietes. Krievijas agresijā pret Ukrainu ir vairāk nekā 67 upuri bērni. Vairāk nekā 170 guvuši ievainojumus. Un EDSO norādīja, ka viņi sieviešu un bērnu tēmu uzņemsies kā prioritāti, kā arī pārvietoto personu tēmu, kuru jau ir vairāk nekā miljons cilvēku, lai palīdzētu Ukrainai tikt galā ar humāno katastrofu,” norādīja deputāte.

Atsevišķi ticis runāts par vārda brīvības jomu, konkrēti par iespējām pretdarboties Krievijas propagandai pretterorisma operācijas zonā un okupētajā Krimā.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Kā janvāra beigās ANO Drošības padomes sēdē apliecināja Ukrainas vēstnieks ANO Jurijs Sergejevs, Ukrainas austrumos atrodas 12 000 Krievijas karavīru.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas