Kazahstānā izdodas nosēdināt pasažieru lidmašīnu bez šasijas

0 komentāri

Kazahstānas galvaspilsētas Astanas lidostā svētdien veikusi avārijas nolaišanos iekšzemes reisa pasažieru lidmašīna, kurai nebija izdevies izlaist priekšējo šasiju, taču neviens no aviolainerī esošajiem, vairāk kā 120 cilvēkiem nav cietis.

Aviokompānijas Bek Air reaktīvā lidmašīna Fokker ar 116 pasažieriem un pieciem apkalpes locekļiem bija ieradusies Astanā no Kizil-ordas.

Tā kā neizdevās izlaist šasiju, lidmašīna vispirms izlietoja tajā esošo degvielu, lai mazinātu risku, ka pēc saskaršanās ar zemi tā varētu aizdegties. Pēc nolaišanās bremzēšana bijusi tik spēcīga, ka bloķējušies aizmugurējās šasijas riteņi.

Cilvēki tika evakuēti, taču vēlāk viņiem tika atļauts atgriezties lidmašīnā,  lai paņemtu rokas bagāžu.  Lai evakuētu uz skrejceļa esošo avarējušo aviolaineri, Astanas lidostā vairākas stundas bija pārtraukta lidmašīnu ielidošana un izlidošana. Tagad Astanas lidostā reisi atsākušies. Kazahstānas amatpersonas sola lidmašīnas apkalpi izvirzīt apbalvojumam par meistarīgu rīcību, veicot avārijas nolaišanos.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas