Katalāņi joprojām lolo sapni par atdalīšanos no Spānijas

0 komentāri

Spānijas autonomais Katalonijas apgabals šodien svin savu Nacionālo dienu, vienlaikus uzturot dzīvus pēdējos gados tik intensīvos pūliņus izcīnīt neatkarību no pārējās Spānijas. Tam pretojas Madride, sakot, ka tas ir visu spāņu, nevis tikai katalāņu ziņā – lemt, kādai pasaules kartē jāizskatās Spānijai.

11. septembris Katalonijā ir diena, kad tiek pieminēta 1714. gada sakāve, kad katalāņu armija piekāpās burboņiem. Tam par godu autonomā reģiona līderis Artūrs Mass, kā ik gadu, nolika ziedus un piedalījās piemiņas brīdī, bet iedzīvotājos tas mudināja dumpinieka garu.

Šodienu Mass arī izvēlējās kā vispiemērotāko, lai startētu ar savu priekšvēlēšanu kampaņu. 27. septembrī gaidāmas reģionālās vēlēšanas, un, ja tajās uzvarēs neatkarības atbalstītāji, Katalonijas parlaments lems par neatkarības pasludināšanu.

Madride likusi visus iespējamos šķēršļus Katalonijas centieniem, neļaujot tur rīkot referendumu līdzīgi, kā tas notika Skotijā. Spānijas pozīcija ir nemainīga – par kāda reģiona atdalīšanos jālemj visai valstij un tās iedzīvotājiem.

Par spīti tam, Spānijas ziemeļaustrumu reģions šodien gatavojas nu jau par ikgadējo tradīciju kļuvušajai demonstrācijai.

Iepriekšējos gados katalāņi šai dienā jau rīkojuši milzu demonstrācijas, tāpat, iedvesmojoties no baltiešiem, veidojuši 400 kilometru garu dzīvo ķēdi un pat iedziedājuši Saule, Pērkons, Daugava katalāņu valodā.

 

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas