Kas notiks, ja skoti nobalsos pret neatkarību?

0 komentāri

Ceturtdien,18.septembrī, Skotijā notiks referendums par neatkarību, un gadījumā, ja skoti nobalsos par palikšanu Lielbritānijas sastāvā, Londona solījusi vēl vairāk paplašināt Edinburgas pilnvaras.

Sniedzam īsu ieskatu turpmāk paredzamajos notikumos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

19.septembris. Lielākās britu partijas – konservatīvie, leiboristi un liberāldemokrāti – solījušas, ka par pilnvaru paplašināšanu finanšu, sociālās labklājības sistēmas un nodokļu jomā Vestminsterā sāks spriest jau nākamajā dienā pēc referenduma.

Oktobra beigas. Londona publicē sākotnējo pilnvaru paplašināšanas projektu, kas tiks nodots apspriešanai Skotijas pilsoniskajai sabiedrībai un politiķiem.

Novembra beigas. Tiek publicēts “baltais dokuments”, kas sniedz galīgo piedāvājumu Skotijas pilnvaru paplašināšanai.

2015.gada 25.janvāris. Šajā dienā Skotija svin sava nacionālā dzejnieka Roberta Bērnsa dzimšanas dienu, un tai pieskaņota likumprojekta publiskošana par Skotijas pilnvaru paplašināšanu.

2015.gada 7.maijs. Notiek Lielbritānijas parlamenta vēlēšanas. Tūlīt pēc jaunās valdības izveidošanas paredzēta Skotijas Akta apstiprināšana otrajā lasījumā.

2016.gada 5.maijs. Notiek Skotijas parlamenta – Holirūda – vēlēšanas.

2017.gads. Ja konservatīvie uzvarēs nākamā gada Lielbritānijas parlamenta vēlēšanās, Kemerons solījis līdz 2017.gadam sarīkot referendumu par turpmāko dalību ES. Ja Lielbritānija nobalso par aiziešanu no ES, iespējama jauna skotu nacionālistu kampaņa par atdalīšanos no Apvienotās Karalistes, jo skoti ir daudz proeiropeiskāk noskaņoti nekā pārējie briti.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas