Kas kopīgs britu braukšanas, iešanas un referendumu paradumiem?

0 komentāri

Daudz apdziedāta ir slavenā britu pretējā satiksme – ar smaidu, bet tomēr, raksturota kā pretmets visas pārējās pasaules loģikai, tomēr pašu britu lepnums, jo ierindota arī starp laipnāko un vienu no drošākajām satiksmēm pasaulē, no Lielbritānijas ziņo Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks, LNT raidījuma 900 Sekundes moderators Mārtiņš Daugulis. 

Līdzīgu nesapratni viesiem no kontinenta izraisa arī londoniešu iešanas paradumi – šķiet, ka luksoforu signāli ir domāti tūristiem un automašīnām, savukārt, vietējie gājēji iet savu ceļu, sarkano gaismu pārsvarā vienkārši ignorējot. Viņu ērtības, viņu atbildība – cilvēks pats sevi regulē, likumi viņam tikai palīdz noteikt virzienu un atbildību sadursmes gadījumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šodienas referendums ir ļoti līdzīgs. Pirms-Brexit aptaujas liecina par ļoti tuvu par/pret proporciju, un šodien pastāv liela iespēja, ka Lielbritānija ies savu ceļu, neskatoties uz visas Eiropas un pasaules sūtītajiem signāliem. Vai notiks ”ceļu satiksmes negadījums” mēs uzzināsim 24.jūnija rītā. Pirms tam visi izteiktie minējumi ir spekulācijas, vairāku iemeslu dēļ:

  • Pirmkārt, šim referendumam nav oficiālu ”exit polls” jeb pēc vēlēšanu aptauju. Privātas kompānijas un preses izdevumi tās veic, bet ņemt vērā to spekulatīvo iedabu objektīvas prognozes šoreiz nevar veikt – tikai gaidīt objektīvus rezultātus. Un objektīvi rezultāti sāks parādīties ap 02:00 pēc Lielbritānijas laika (04:00 pēc Latvijas), kad saskaitītās balsis sāks publicēt iecirkni pēc iecirkņa, šim procesam oficiāli noslēdzoties prognozējami ap septiņiem no rīta, kas būs pirmā preses konference no vēlēšanu komisijas puses.
  • Otrkārt, šoreiz nevar paļauties arī uz ”publiskās domas izjūtām” sociālajos tīklos. Tas uzskatāms par stargadījumu, bet nu jau oficiāli ir atzīts, ka Brexit dienā un dienu pirms referenduma twitter tīklu piesārņojuši t.s. Brexit-boti – māklsīgie tvītotāji (no vienas IP adreses ap 20 000 tvītu), radot maldīgu atbalstu kādai no pusēm. Turklāt Brexit-boti darbojušies gan Lielbritānijas izstāšanās, gan palikšanas nometnēs, kas nozīmē, ka asprātīgi pr-isti un polittehnologi ”šosezon” izlēmuši likt uz kārts visu – arī netīrās tehnoloģijas.

Vienu gan droši var teikt – kaut arī laika apstākļi ir bijuši gana izaicinoši – dienvid-Londonā stiprā lietus un plūdu dēļ bijis jāpārceļ vairākus vēlēšanu iecirkņus, vēlētāju aktivitāte ir liela un vietām pie iecirkņiem veidojas pat rindas.

Tas nozīmē, ka rezultāti būs pārstāvnieciski un uzzināsim, vai apstiprināsies britu ”pretējās satiksmes” tendences, vai šoreiz tomēr tiks izdarīta izvēle iekļauties kopējā plūsmā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas