Kārtējā traģēdija Vidusjūrā; pie Lībijas krastiem noslīkuši ap 400 bēgļu

0 komentāri

Kārtējā traģēdija Vidusjūrā. Ceļā no Lībijas uz Eiropas krastiem bojā varētu būt gājuši ap 400 bēgļu. Precīzs skaits nav zināms. Pēc laivas apgāšanās izglābti vien 144 cilvēki, kuri tagad nogādāti Itālijā. Viņi arī glābējiem pavēstījuši par pārējiem pasažieriem.

Šie Āfrikas bēgļi Lībijas krastus atstāja sestdien. Uz klāja, pēc izdzīvojušo liecībām, esot bijuši ap 550 cilvēki. Pēc diennakts, kad laiva joprojām atradās Lībijas tuvumā, tā apgāzās. Viņus pamanīja Itālijas krasta apsardze, kas steidzās palīgā, taču izglābt paspēja vien 144 cilvēkus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ja var ticēt izdzīvojušo liecībām, noslīkuši ap 400 glābiņa meklētāju.

Laika apstākļiem uzlabojoties, Itālijas krasta apsardzei ik dienas nākas iziet jūrā, lai no nāves glābtu izmisuma dzītos cilvēkus. Pēdējās dienās vien izglābti vairāk nekā 10 tūkstoši bēgļu. Palīdzības centri Itālijā ir pārpildīti, un izglābtie tiek pārvietoti no Lampedūzas uz Sicīliju.

France 24 žurnālists ir runājis ar šiem cilvēkiem, lai saprastu, kas liek riskēt ar dzīvībām cerībā sasniegt Eiropas krastus.

Pagājušā gada laikā Itālijas krastus sasniedza 170 000 Āfrikas bēgļu.

Taču vairāk nekā trim tūkstošiem tas nav izdevies. Tas ir milzīgs bojāgājušo pieaugums pretstatā vēl iepriekšējam gadam, kad noslīka 700 bēgļi.

Visbiežāk nelaimes izceļas, kad cilvēku kontrabandisti pamet bēgļus dreifējam jūrā netālu no krastiem, lai paši paglābtos no soda.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas