Kamēr pasaule sēro par Briseles teroraktu, bēgļu krīze plešas plašumā

0 komentāri

Kamēr visas pasaules uzmanība pievērsta traģiskajiem notikumiem Briselē, situācija uz Grieķijas-Maķedonijas robežas kļūst jo dienas, jo saspringtāka. Pieprasot atļauju šķērsot Maķedonijas robežu, tūkstošiem patvēruma meklētāju bloķējuši vairākas šosejas, liedzot robežu šķērsot automašīnām.

Turot rokās plakātus ar uzrakstiem –  “Mēs mirstam lēni – Eiropai ir vienalga””, “Beidziet spīdzināšanu””, protestētāji pieprasa nekavējoties atvērt robežas. Notikumi Beļģijā bēgļu krīzi saasinājuši vēl vairāk, jo pastāv bažas, ka līdz ar bēgļu uzņemšanu Eiropā sāk pieaugt terorisms. Tikmēr paši patvēruma meklētāji aicina viņus neuztvert kā teroristus un liekēžus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Jūs runājat par terorismu Beļģijā? Mēs mīlam Beļģiju, mēs mīlam Eiropu. Mēs neesam teroristi. Mēs esam šeit, jo bēgām no terorisma savās zemēs. Atveriet robežas.”

Uz Grieķijas–Maķedonijas robežas iesprostoti jau vairāk nekā divus mēnešus ir vismaz 12 tūkstoši patvēruma meklētāju. Viņu mērķis ir nokļūt Vācijā. Bēgļi stāsta, ka situācija uz robežas izgājusi no jebkādas kontroles – strauji izplatās slimības un vairāku desmitu cilvēku veselības stāvoklis ir kritisks. Viņiem trūkst ēdiens, ūdens, medikamenti un laikapstākļiem piemērots apģērbs.

Foto: bēgļi grib ienākt Eiropā

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas