Jūrmala un Batumi nolēmušas sadarboties

0 komentāri

Divus kūrortpilsētas – Jūrmala Latvijā un Batumi Gruzijā – nolēmušas sadarboties. Valsts prezidenta Andra Bērziņa vizītes laikā Gruzijā slēgts sadarbības līgums, kura stūrakmens – kultūras dzīve.

Pretrunīgi vērtētais festivāls Jaunais vilnis šķiet Jūrmalā vairs netiks rīkots. Iespējams, tā trūkumu pilsētai kaut kādā mērā spēs kompensēt noslēgtais līgums ar Gruzijas kūrortpilsētu Batumi. Paraksti uz līguma tika likti laikā, kad Gruzijā viesojās Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Abas pilsētas apņēmušās attīstīt sadarbību tūrismā, savstarpēji popularizējot kultūru, dabu un apskates objektus.

Batumi mērs Giorgijs Ermakovs:
Tie būs gan koncerti, gan kultūras programmas, kuras mēs īstenosim Jūrmalā. Mēs rādīsim Jūrmalai savas iespējas, mūsu tūrisma potenciālu. Tāpat Gruzijā tiks pārstāvēta Jūrmala. Mums ir ļoti daudz festivālu, svinamo dienu. Īpaši vasarā, kad Batumi uzņem daudz viesu.

Spēcināt Latvijas sadarbību ar Batumi varētu arī tajā atklātais goda konsulāts. Tikmēr vēstniecībā Tbilisi latviešu valodu apgūt dodas arī kāda gruzīniete.

Natia Čabukiani, mācās latviešu valodu:
Mani draugi saka, ka es laikam iepriekšējā dzīvē esmu bijusi latviete. Es esmu spāņu valodas speciāliste. Spānijā neko savu neatradu, bet ar Latviju, tās vēsturi laikam velku kādas paralēles ar savu valsti. Es ļoti gribu, lai mana valsts arī velk paralēles, ņem piemēru.

Kopt latvietību Gruzijā kādreiz bijis sarežģītāk, atzīst bijusī Latvijas goda konsule.

Bijusī Latvijas goda konsule Gruzijā Regīna Jakobidze:
Bija brīdis kaut kur 90to gadu sākumā, kad visi kontakti ar Latviju pazuda. Ne internets tad bija, ne televīzija, līdz mums nenonāca avīzes, mēs neko nezinājām, iekļuvām informācijas izolētībā. Un tas bija viens briesmīgs brīdis.

Jaunajai paaudzei piekļūt latviešu kultūrai kļuvis vieglāk. Tam palīdz Gruzijas latviešu biedrības svētdienas skola.

Vairākiem desmitiem Gruzijā dzīvojošo latviešu dzīvi atvieglotu iespēja pretendēt uz dubultpilsonību, kas patlaban liegts. Par to tagad rakstiski informēts arī Valsts prezidents.

Pagaidām gan ātrs risinājums šajā jautājumā solīts netiek.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas