Junkers: Tie, kas iebilst pret bēgļu kvotām, ir liekuļi

3 komentāri
Junkers: Tie, kas iebilst pret bēgļu kvotām, ir liekuļi
FOTO: LETA

Tie, kas iebilst pret patvēruma meklētāju izvietošanu visu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu teritorijā, ir liekuļi, piektdien paziņoja Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers.

EK iecerējusi, nosakot saistošas bēgļu uzņemšanas kvotas, divu gadu laikā pārvietot uz citām dalībvalstīm 40 000 nelegālo imigrantu, kas, šķērsojot Vidusjūru, izcēlušies Itālijā un Grieķijā.

Lai īstenotu šo ieceri, dalībvalstīm tā ir jāapstiprina, taču daudzas valstis šo ieceri jau ir noraidījušas.

“Ļaudis man saka, ka šī problēma jārisina Grieķijai. Tā ir neticama liekulība,” sarunā ar Francijas raidorganizāciju “France Culture” norādīja Junkers. “Mēs sēžam savu televīzijas ekrānu priekšā, mēs redzam šos cilvēkus mirstam jūrā, mēs vakaros raudam ekrānu priekšā, un nākamajā dienā ļaudis ierodas uz sarunām Briselē, lai paziņotu: “Risiniet paši savas problēmas.””

“Mēs nevaram atstāt šīs masīvās plūsmas vadību vienīgi Itālijai, Grieķijai, Maltai, Spānijai,” uzsvēra EK prezidents. “Ja Eiropas solidaritātei ir kāda iespēja sevi parādīt ar dāsnumu un stingrību, tad tas ir migrācijas jautājums.”

Tomēr diplomāti atzīst, ka nesagaida kāda lēmuma pieņemšanu otrdien Luksemburgā paredzētās dalībvalstu iekšlietu ministru sanāksmes laikā.

“Nepārprotami, kvalificētā vairākuma nav,” atzina kāds avots diplomātu aprindās.

Pēc divām nedēļām pēdējā samitā pirms vasaras atvaļinājumu sezonas šo jautājumu apspriedīs arī dalībvalstu līderi.

Tikmēr kopš gada sākuma cilvēku kontrabandistu kuģos Eiropā nelikumīgi ieceļojušo imigrantu skaits jau pārsniedzis 100 000, taču nelegālās imigrācijas sezona īsti vēl nemaz nav sākusies.

3 komentāri

TOP komentāri

 • Koks
  0

  Koks

  Tad kad Latvija bija uz bankrota slieksna ta pastiepa roku un citie iedeva. Taja skaita ari Italija. Un tagad kad Italija lidz palidzibu Latvija saka ne? Kauns pa visu seju (ja tada ir vel palikusi)!!!!!

  14.06.2015 22:24

 • ES
  0

  ES

  Eiropa ir daudz mazāka par Āfriku.Vai nepienāks brīdis, kad visi dzivos tikai Eiropā Paies gadi,ieceļotājiem nepatiks šejienes tradīcijas, dzīvesveids un likumi, un klāt Parīzes, Nīderlandes, Spānijas un citas asinspirtis.Vai kāds var galvot, ka visi ir tikai cietušie Islama valsts ari taču solīja ievest savējos.

  13.06.2015 15:20

 • bubee
  0

  bubee

  Junker ej Di... !!

  12.06.2015 22:33

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas