Joprojām nav ziņu par pazudušo latviešu jūrnieku; radinieki devušies uz Sahalīnu

0 komentāri

Par pagājušajā nedēļā Kamčatkas piekrastē avarējušā zvejas kuģa Daļnij Vostok trešo latviešu jūrnieku joprojām nav apstiprinošu ziņu, informē Ārlietu ministrijas preses sekretārs Ivars Lasis.

Ministrijas pārstāvis norādīja, – teorētiski pastāv iespēja, ka viņš ir šobrīd vēl neatpazīto bojāgājušo jūrnieku vidū, kuru mirstīgās atliekas jau atvestas uz Sahalīnu.

“Tiks veikta identifikācija,” skaidroja Lasis, piebilstot, ka trešā jūrnieka radinieces – sieva un meita – šodien dodas uz Sahalīnu, kur plāno ierasties ceturtdien, 9. aprīlī. “Latvijas vēstniecības Maskavā pārstāve, kura šobrīd atrodas Južnosahaļinskā, ar viņām tiksies un sniegs nepieciešamo atbalstu,” viņš piebilda.

Tāpat Lasis informēja, ka jau vakar Latvijas vēstniecības Krievijā Konsulārās nodaļas pārstāve tikusies ar abiem izglābtajiem Latvijas jūrniekiem. Abi jūrnieki izmitināti viesnīcā un viņu veselības stāvoklis ir normāls, norādīja Lasis, piebilstot, ka viņi šobrīd jūtas labi.

“Šobrīd turpinās traģēdijas/negadījuma izmeklēšanas komisijas darbs – arī divi Latvijas jūrnieki turpina sniegt liecības, viņiem piemērots cietušā statuss. Tiklīdz komisija būs iztaujājusi abus jūrniekus, viņi varēs atgriezties Latvijā. Latvijas vēstniecības pārstāve viņiem izsniegs atgriešanās apliecības ceļošanai uz Latviju,” viņš sacīja.

Savukārt vaicāts, vai Latvijas jūrnieki ir aizturēti vai arestēti, Lasis norādīja, ka pašlaik šādu ziņu nav.

“Latvijas Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments visu laiku turpina uzturēt kontaktus ar visu trīs jūrnieku tuviniekiem,” viņš rezumēja.

Kā ziņots, traleris Daļnij Vostok avarēja 2. aprīlī ap plkst. 6.15 pēc vietējā laika. SOS signāls no tralera netika saņemts.

Kuģis būvēts 1989. gadā Krievijā. Līdz 2014. gadam tas ar nosaukumu Stende kuģojis Baltijas jūrā un bāzējies Rīgā.

Pērn kuģi iegādājies uzņēmums Magellan, un tas pārbraucis uz Krievijas Tālajiem Austrumiem, kur kuģim piešķirts jauns vārds. Tā bāzes osta bijusi Neveļska, Sahalīnā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas