Jemenas huti kaujinieki sagrābuši lidostu

0 komentāri

Šiītu huti kaujinieki svētdien sagrābuši savā kontrolē lidostu stratēģiski svarīgajā Jemenas pilsētā Taizā, ziņo avoti drošības spēkos.
Taiza atrodas starp huti sagrābto Jemenas galvaspilsētu Sanu un Adenu, kur pēc izkļūšanas no kaujinieku gūsta februārī patvērās Jemenas prezidents Abdrabuhs Mansurs Hadi.

Avoti ziņo, ka lidostu ieņēmuši aptuveni 300 huti kaujinieki un to sabiedrotie un no Sanas turpina pienākt papildspēki. Huti pusē karo arī spēki, kas lojāli eksprezidentam Ali Abdullam Saleham.

Huti kaujinieki ieņēmuši arī vairākus Taizas rajonus un izvietojuši kontrolpunktus aptuveni 80 kilometrus uz dienvidiem no pilsētas, ziņo avoti.

Kopš Saleha demisijas pēc tautas sacelšanās 2012.gadā stabilitāte Jemenā tā arī nav iestājusies.

Jemenas ziemeļus kontrolē Irānas atbalstītie šiītu huti kaujinieki un to sabiedrotie, tikmēr dienvidos dominē prezidenta Hadi sabiedrotie.
Turpinās kaujas arī ar starptautiskās teroristiskās organizācijas “Al Qaeda” nemierniekiem un citiem teroristu grupējumiem.

ASV evakuējušas savas militārpersonas no Jemenas

ASV evakuējušas savas militārpersonas no Jemenas, kur huti kaujinieku uzbrukumi gandrīz noveduši valsti pie pilsoņkara. ASV evakuējušas savus darbiniekus drošības apsvērumu dēļ.
Jau vēstīts, ka piektdien Jemenas galvaspilsētā Sanā sprādzienos, par kuriem atbildību uzņēmies teroristu grupējums Islāma valsts, dzīvību zaudēja 142 cilvēki.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas