Jaunzēlandieši vēlas sev jaunu valsts karogu. Lūk, varianti!

0 komentāri

Jaunzēlandieši ir jaunas identitātes meklējumos. Tajā izsludināta tautas nobalsošana, lai izlemtu, vai mainīt karogu un, ja mainīt, tad uz kādu.

Jau ir notikusi pirmā balsošanas kārta, kurā no pieciem jauna karoga dizaina paraugiem iedzīvotājiem bija jāizvēlas tīkamākais. Teju vienādu balsu skaitu ieguvuši divi karoga varianti, kuros attēlota Jaunzēlandei raksturīga paparde un Dienvidu Krusta zvaigznājs.

Abos variantos atšķirīgas ir tikai krāsas. Kurš uzvarējis, būs zināms pēc galīgās balsu saskaitīšanas otrdien. Bet vēl jaunzēlandiešiem priekšā ir otrā balsošanas kārta, kurā būs jāizšķiras starp pašreizējo karogu un jauno. Jaunais karogs no pašreizējā ir pārmantojis četras Dienvidu Krusta zvaigznes, bet tiek atmests Lielbritānijas karoga attēls.

Foto

Tieši tā dēļ Jaunzēlande nonākusi līdz referendumam, jo daudziem tas nepatīkami atgādina koloniālo pagātni. Turklāt, esošais ir pārāk līdzīgs lielā kaimiņa Austrālijas karogam. Liela daļa jaunzēlandiešu gan karoga maiņai jēgu neredz un šo procesu uzskata par lētu valdības triku, lai novērstu uzmanību no praktiskākām problēmām.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas