Jaunzēlandieši vēlas sev jaunu valsts karogu. Lūk, varianti!

0 komentāri
Jaunzēlandieši vēlas sev jaunu valsts karogu. Lūk, varianti!
Foto: EPA / LETA

Jaunzēlandieši ir jaunas identitātes meklējumos. Tajā izsludināta tautas nobalsošana, lai izlemtu, vai mainīt karogu un, ja mainīt, tad uz kādu.

Jau ir notikusi pirmā balsošanas kārta, kurā no pieciem jauna karoga dizaina paraugiem iedzīvotājiem bija jāizvēlas tīkamākais. Teju vienādu balsu skaitu ieguvuši divi karoga varianti, kuros attēlota Jaunzēlandei raksturīga paparde un Dienvidu Krusta zvaigznājs.

Abos variantos atšķirīgas ir tikai krāsas. Kurš uzvarējis, būs zināms pēc galīgās balsu saskaitīšanas otrdien. Bet vēl jaunzēlandiešiem priekšā ir otrā balsošanas kārta, kurā būs jāizšķiras starp pašreizējo karogu un jauno. Jaunais karogs no pašreizējā ir pārmantojis četras Dienvidu Krusta zvaigznes, bet tiek atmests Lielbritānijas karoga attēls.

Foto

Tieši tā dēļ Jaunzēlande nonākusi līdz referendumam, jo daudziem tas nepatīkami atgādina koloniālo pagātni. Turklāt, esošais ir pārāk līdzīgs lielā kaimiņa Austrālijas karogam. Liela daļa jaunzēlandiešu gan karoga maiņai jēgu neredz un šo procesu uzskata par lētu valdības triku, lai novērstu uzmanību no praktiskākām problēmām.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas