Japānas premjers sola atrisināt teritoriālās domstarpības ar Krieviju

1 komentārs

Japānas premjerministrs Sindzo Abe sestdien paziņojis, ka atrisināšot teritoriālās domstarpības ar Krieviju un beidzot parakstīšot miera līgumu starp abām valstīm.

Attiecības starp Tokiju un Maskavu desmitgadēm ilgi bijušas saspīlētas, pateicoties Dienvidkuriļu salām, kuras Japāna dēvē par savām Ziemeļu teritorijām.

Šīs teritorijas 1945.gadā okupēja padomju armija, tomēr Tokija nav atteikusies no pretenzijām uz Iturupas, Kunaširas, Šikotanas un Habomai salām, atsaucoties uz divpusējo 1855.gada Traktātu par tirdzniecību un robežām.

Maskava savukārt uzskata, ka Krievijas suverenitāte pār Dienvidkuriļu salām neesot apšaubāma.

Šīs domstarpības joprojām kavē robežas noteikšanu un miera līguma noslēgšanu pēc Otrā pasaules kara.

“Kā esmu vienojies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, nav normāli, ka Japāna un Krievija nav noslēgusi miera līgumu,” uzstājoties ikgadējā sanāksmē, kas veltīta zaudēto teritoriju atgūšanai, norādīja Abe. “Esmu apņēmies nenogurstoši strādāt šajā jautājumā pilnīgā saskaņā ar valdības politikas pamatprincipiem šī jautājuma atrisināšanai, un noslēgt miera līgumu ar Krieviju.”

Savukārt ārlietu ministrs Fumio Kisida atzina, ka teritoriālās domstarpības joprojām ir galvenais klupšanas akmens Tokijas attiecībās ar Maskavu.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Ina
    0

    Ina

    Ja Krievija uzskata par pieņemamu Krimas aneksiju, un tā pat visas pasaules valstis aicina atzīt Krimas iekļaušanu Krievijs sastāvā, tad kādi strīdi var būt no krievu puses par Japānas salu atdošanu Japānai, un, beidzot, miera līguma parakstīšanai? Kaut gan agresīvajai Krievijai nepastāv likumi- vai tie parakstīti vai neparakstīti. Pie tam, ja valstis, uz kuru zemes nav spēris krievu zābaks, cer, ka tas viņus neskars...

    08.02.2015 20:07

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas