Japānā atsākusies vulkāna izvirdumā pazudušo kalnā kāpēju meklēšana

0 komentāri
Japānā atsākusies vulkāna izvirdumā pazudušo kalnā kāpēju meklēšana
FOTO: SCANPIX

Japānā atsākusies ”Ontakes” vulkāna izvirdumā pazudušo kalnā kāpēju meklēšana. Bojā gājušo skaits jau pietuvojas 50. Uzlabojoties laika apstākļiem bojāgājušo meklēšanu šodien atsākuši aptuveni 1400 glābšanas dienestu darbinieku, kurus, cīņā ar avārijas sekām, noalgoja Japānas valdība.

Viņi meklē kopš sestdien notikušā izvirduma bez vēsts pazudušos 24 cilvēkus, kā arī tos kalnā kāpējus, kuri varēja atrasties uz kalna nereģistrējušies. Varasiestādes ir apstiprinājušas, ka vulkāna izvirdumā gājuši bojā jau 48 cilvēki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Glābšanas operācija vairakkārt tika pārtraukta vulkāna izmešu un lietus dēļ. Lietus jau tā nestabilajā vulkāna kalna nogāzē var radīt zemes nogruvumus.

Pastāv arī iespēja , ka sāksies jauns izvirdums un vulkāna izmestie akmeņi var nokrist četru kilometru rādiusā ap virsotni. Lai sevi pasargātu glābēji strādā ķiverēs, maskās un ložu necaurlaidīgās vestēs.

3067 metrus augstais vulkāns izvirda sestdien ap pusdienlaiku, izmetot gaisā milzīgus dūmu mākoņus, pelnus un akmeņus. Alpīnisti stāstīja ka pirms izvirduma neesot bijis neviena brīdinājuma signāla un simtiem cilvēku uz vairākām stundām bija iesprostoti pirms viņi varēja atstāt bīstamo kalna pakāji.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas