Japānā atsākusies vulkāna izvirdumā pazudušo kalnā kāpēju meklēšana

0 komentāri

Japānā atsākusies ”Ontakes” vulkāna izvirdumā pazudušo kalnā kāpēju meklēšana. Bojā gājušo skaits jau pietuvojas 50. Uzlabojoties laika apstākļiem bojāgājušo meklēšanu šodien atsākuši aptuveni 1400 glābšanas dienestu darbinieku, kurus, cīņā ar avārijas sekām, noalgoja Japānas valdība.

Viņi meklē kopš sestdien notikušā izvirduma bez vēsts pazudušos 24 cilvēkus, kā arī tos kalnā kāpējus, kuri varēja atrasties uz kalna nereģistrējušies. Varasiestādes ir apstiprinājušas, ka vulkāna izvirdumā gājuši bojā jau 48 cilvēki.

Glābšanas operācija vairakkārt tika pārtraukta vulkāna izmešu un lietus dēļ. Lietus jau tā nestabilajā vulkāna kalna nogāzē var radīt zemes nogruvumus.

Pastāv arī iespēja , ka sāksies jauns izvirdums un vulkāna izmestie akmeņi var nokrist četru kilometru rādiusā ap virsotni. Lai sevi pasargātu glābēji strādā ķiverēs, maskās un ložu necaurlaidīgās vestēs.

3067 metrus augstais vulkāns izvirda sestdien ap pusdienlaiku, izmetot gaisā milzīgus dūmu mākoņus, pelnus un akmeņus. Alpīnisti stāstīja ka pirms izvirduma neesot bijis neviena brīdinājuma signāla un simtiem cilvēku uz vairākām stundām bija iesprostoti pirms viņi varēja atstāt bīstamo kalna pakāji.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas