Izraēlas vēlēšanās uzvar premjera Benjamina Netanjahu partija

0 komentāri

Vakar aizvadītajās Izraēlas parlamenta vēlēšanās uzvaru guvusi premjerministra Benjamina Netanjahu partija Likud. Tā ir vilšanās liberālajam opozīcijas spārnam, kura izredzes aptaujās šķita daudzsološākas. Taču vēlēšanās Izraēlas iedzīvotāji arī turpmāk varas grožus uzticējuši nacionālistiskajam Netanjahu virzienam.

Uzvaras svinības Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu sarīkoja vēl pirms oficiālo rezultātu paziņošanas. Tā saucamie Exit Polls jeb vēlētāju aptaujas pie iecirkņiem liecināja par necerēti labiem panākumiem – pretēji iepriekš prognozētajam, ka Netanjahu iepaliks savam lielākajam konkurentam, aptaujas tomēr liecināja par 30 vietām parlamentā no 120.

Kamēr Netanjahu jau svinēja, opozīcijas nometnē, darba un liberālās partijas aliansē līdz pēdējam vēl valdīja cerība, ka oficiālie rezultāti atšķirsies no vēlētāju aptaujām.

Taču beidzās. Līdzko tika saskaitīti 99%ti balsu, tapa skaidrs, ka uzvarējis tomēr ir līdzšinējais Izraēlas politiskais kurss un premjers Netanjahu. Viņš ieguva 29as vietas, kas nozīmē, ka viņam arī būs pirmā roka veidot valdību.

Savukārt Cionistu apvienība palika otrā ar 24 vietām parlamentā.

Netanjahu jau paziņojis, ka cer valdību izveidot tuvāko 2-3 nedēļu laikā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas