Izraēlas premjers ASV izvērš kampaņu pret vienošanos par strīdīgo Irānas kodolprogrammu

0 komentāri

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu sācis kampaņu ASV televīzijā, lai izgāztu Baltā nama panākto sākotnējo vienošanos par Irānas kodolprogrammas ierobežošanu.

ASV prezidents Baraks Obama ir aizstāvējis grūtās sarunās panākto vienošanos, nosaucot to par vēsturisku, un, iespējams, vienīgo iespēju atturēt Irānu no kodolieroča radīšanas. Tā paredz līdz jūnija beigām panākt galīgo lēmumu par Irānas kodolprogrammas būtisku ierobežošanu apmaiņā pret sankciju atcelšanu. Taču Izraēlas premjers tam nepiekrīt.

”Es nevēlos apturēt jebkuru vienošanos. Es vēlos apturēt sliktu vienošanos. Jūs sakāt, ka tas ir vēsturisks lēmums, vēsturiska vienošanās, taču tā var būt vēsturiski slikta vienošanās, jo atstāj teroristu valstij attīstītu kodolinfrastruktūru,” Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu.

Izraēlas premjers sarunā ar telekanālu NBC norādīja, ka ir jāpanāk tāda vienošanās, kas maina Irānas uzvedību, apturot tās atbalstu terorismam un aicinājumus iznīcināt Izraēlu. Netanjahu ir arī sācis lobēt ASV pārstāvju palātas un Senāta likumdevējus, nolūkā savākt plašāku atbalstu savai nostājai, ka panāktā sākotnējā vienošanās ar Irānu ir drauds Izraēlas drošībai.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas