Itālijas prezidents paziņo par atkāpšanos tuvāko nedēļu laikā

0 komentāri
Itālijas prezidents paziņo par atkāpšanos tuvāko nedēļu laikā
FOTO: SCANPIX

Itālijas prezidents Džordžo Napolitāno paziņojis, ka tuvāko nedēļu laikā valsts galvas amatu pametīs, ar to dodot starta signālu sacensībām par prezidenta krēslu. Napolitāno amatu pametīs krietni pirms amata termiņa beigām, kam būtu jāpienāk 2020.gadā.

89 gadus vecais politiķis nekad nav slēpis, ka grasās amatu pamest pirms septiņu gadu termiņa beigām sava cienījamā vecuma un veselības dēļ, tomēr otrdien viņš paziņoja, ka paliks amatā līdz Itālijas Eiropas Savienības (ES) prezidentūras beigām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Itālijas ES prezidentūra beigsies 13.janvārī, un Itālijas mediji vēsta, ka Napolitāno, kurš prezidenta amatā pavadījis vairāk nekā astoņus gadus, no amata varētu atkāpties 14. vai 15.janvārī.

Napolitāno 2013.gadā negribīgi piekrita veikt prezidenta pienākumus otro pilnvaru termiņu. Parlamenta vēlēšanu iznākuma dēļ Itālija tobrīd atkal bija nonākusi politiskā strupceļā.

Kad Napolitāno būs atkāpies, 15 dienu laikā parlamentam būs jāsanāk kopā ar 58 reģionu deputātiem un jāizraugās jauns prezidents.

Lai uzvarētu vēlēšanās, kandidātam pirmajās trijās balsošanas reizēs ir jāsavāc vismaz divas trešdaļas balsu. Sākot ar ceturto kārtu, uzvarai ir nepieciešams vienkāršs balsu vairākums.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas