Islandē no vulkāna apkārtnes evakuē cilvēkus

0 komentāri

Islandē no draudošā Bardarbungas vulkāna apkārtnes evakuēti tūristi un ceļotāji.

Šodien, 20.augustā pie Bardarbungas vulkāna nav reģistrēta seismiskā aktivitāte, taču Islandes Meteoroloģiskais dienests brīdina, ka izvirduma iespējamība joprojām saglabājas.

Intensīva seismiskā aktivitāte Bardarbungā novērojama kopš aizvadītās sestdienas. Līdz šodienai no vulkāna apkārtnes evakuēti aptuveni 300 cilvēki. Joprojām daudziem atmiņā ir Eijafjadlajegidla izvirdums, kas 2010.gadā būtiski traucēja gaisa satiksmi Eiropā.

Pēc zinātnieku novērtējuma Bardarbunga ir pietiekoši liels, lai traucētu gaisa satiksmi Ziemeļeiropā un Atlantijas okeāna ziemeļdaļā, bet pašu mājās nodarītu būtiskus postījumus ar vulkāniskajiem izmešiem un plūdiem no ledāja.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas