Islandē izveidojies pasaulē lielākais lavas lauks, kas apsteidz Latvijas lielāko ezeru – Lubānu

0 komentāri

Islandē, kas ir bagāta ar vulkāniem un viena no tektoniski aktīvākajām vietām, izveidojies pasaulē lielākais lavas lauks, kas izpleties 84 kvadrātkilometru platībā.

Vulkānu izvirdumi un tiem sekojošās lavas straumes Islandē nav nekāds retums. Taču pat vulkāniski aktīvās salas iedzīvotājiem un pētniekiem Holuhrauna vulkāna lavas lauks ir kaut kas īpašs. Tas ir pasaulē lielākais pēdējo 200 gadu vēsturē kopš Laki vulkāna izvirduma 1783. gadā turpat, Islandē. Holuhrauna vulkāna izvirdums sākās pagājušajā gadā, taču neviens neprognozēja, ka tas varētu izveidot lielāko lavas lauku.

Lai gūtu pilnīgāku priekšstatu, ko nozīmē 84 kvadrātkilometru liels lavas lauks, tad salīdzinājumam Lubāna ezers ir 84 kvadrātkilometru liels,  bet Daugavpils ir 72 kvadrātkilometru liela.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas