Islande izsludina augstāko trauksmes līmeni Bardarbungas vulkāna aktivitātes dēļ

0 komentāri
Islande izsludina augstāko trauksmes līmeni Bardarbungas vulkāna aktivitātes dēļ
Foto: AFP/SCANPIX

Bardarbungas vulkāna aktivitātes dēļ Islande sestdien paaugstināja aviācijas trauksmes līmeni līdz augstākajai, sarkanajai pakāpei.

Bardarbungas vulkāna aktivitāte šīs nedēļas laikā pieņēmusies spēkā, sasniedzot augstāko līmeni kopš 1996.gada. Pie vulkāna reģistrēti simtiem pazemes grūdienu līdz 5,3 magnitūdām, bet sestdien Islandes Meteoroloģiskais dienests paaugstināja trauksmes līmeni līdz augstākajai pakāpei, kas nozīmē tūlītēju izvirduma vai pelnu izmešu risku.

Aviācijas trauksmes zona izsludināta aptuveni 185 kilometru rādiusā ap vulkānu, kas atrodas Islandes dienvidaustrumos.

Šonedēļ Islandes Civilās aizsardzības pārvalde trešdien evakuēja tūristus un ceļotājus no Bardarbungas vulkāna apkārtnes.

Foto: AFP/SCANPIX

Foto: AFP/SCANPIX

Pēc zinātnieku novērtējuma Bardarbunga ir pietiekoši liels, lai spētu izraisīt gaisa satiksmes traucējumus Ziemeļeiropā un Atlantijas okeāna ziemeļdaļā, kā arī Islandē nodarīt būtiskus postījumus ar vulkāniskajiem izmešiem un plūdiem no ledāja.

Islandes vulkāna Eijafjadlajegidla izvirdums 2010.gadā dramatiski traucēja gaisa satiksmi Eiropā. Eijafjadlajegidla vulkāna izvirdums sākās 2010.gada 14.aprīlī un ilga līdz jūnija vidum, milzīgajiem pelnu mākoņi traucējot vairāk nekā 100 000 lidojumu, kas skāra astoņus miljonus pasažieru.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas