Islāma valsts nocērt galvu amerikānim un 18 sīriešiem

0 komentāri

Džihādistu grupējums Islāma valsts svētdien paziņoja, ka tās kaujinieki ir nocirtuši galvu Sīrijā nolaupītajam ASV palīdzības misijas darbiniekam Pīteram Kasigam un 18 sīriešu karavīriem. Šaušalīgais video, kurā redzama izrēķināšanās ar gūstekņiem, ievietots tīmeklī.

“Šis ir Pīters Edvards Kasigs. Jūsu valsts ASV pilsonis,” video saka melnā tērpies kaujinieks, kura seju sedz balaklavas cepure.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kasigs savulaik bija ASV bruņoto spēku karavīrs un, riskēdams ar savu dzīvību, vēlāk centās nodrošināt medicīnisko palīdzību Sīrijas pilsoņkarā cietušajiem.

“Mēs šeit, Dabikā, glabājam amerikāņu pirmo krustnesi un ar nepacietību gaidām, kad ieradīsies pārējā jūsu armija,” sacīja kaujinieks.

Islāma valsts kontrolē plašas teritorijas no Sīrijas ziemeļiem līdz Irākas austrumiem, un 30. jūnijā islāmisti tajās pasludināja “kalifātu”. Grupējums apņēmies panākt, lai “kalifātā” dzīve noritētu atbilstoši sunnītu viduslaiku paražām.

Grupējums ir viens no spēcīgākajiem nemiernieku bruņotajiem formējumiem Sīrijā, kur tas ilgstoši cīnās pret prezidentu Bašaru al Asadu, bet pēdējā laikā – arī pret citiem Sīrijas nemiernieku formējumiem, arī pret Al Nusra, kas saistīts ar Al Qaeda.

Islāma valsts, kā arī citu Sīrijas nemiernieku grupējumu rindās cīnās daudz karotāju no ārzemēm – gan no Tuvo Austrumu reģiona valstīm, gan no Rietumiem un pat no Čečenijas.

“Islāma valsts” kaujās izmanto ASV armijas ieročus un bruņojumu, ko dumpiniekiem Sīrijā piegādājusi Saūda Arābija, liecina septembrī publicētais Lielbritānijas Konfliktu bruņojuma izpētes organizācijas ziņojums.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas