Islāma valsts kaujinieki Irākas ziemeļos nopostījuši vēl vienu senpilsētu

0 komentāri

Teroristiskā grupējuma Islāma valsts kaujinieki svētdien Irākas ziemeļos, Nīnavas provincē, nopostījuši un izlaupījuši vēl vienu senpilsētu – Horsabadu, kas celta pirms vairāk nekā 2700 gadiem un pazīstama arī kā Dur Šarrukina jeb Sargona cietoksnis.

Šo pilsētu, kas atrodas 15 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Mosulas, 717.gadā pirms Kristus kā Asīrijas galvaspilsētu dibinājis valdnieks Sargons II un tā izdaudzināta ar saviem akmenī kaltajiem bareljefiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kā, atsaucoties uz vietējiem iedzīvotājiem, pastāstījis Nīnavas provinces Senlietu pārvaldes pārstāvis Džumaa Abdulla, džihādistu kaujinieki saspridzinājuši drupas un lielāko daļu palikušo senatnes vērtību aiznesuši līdzi.

Jau ziņots, ka grupējums Islāma valsts, kas kopš pagājušās vasaras kontrolē Mosulu, sestdien Irākas ziemeļos sagrāvis seno Hātras pilsētu, bet pagājušajā mēnesī islāmistu teroristi tīmeklī izplatīja videoierakstu, kurā redzams, kā kaujinieki ar veseriem Mosulas muzejā sadragā 2600 gadus senas asīriešu skulptūras.

Saskaņā ar Islāma valsts ideoloģiju senās skulptūras un citi artefakti iemieso elkdievības simbolus, kuri esot jāiznīcina islāma vārdā.
Tomēr daudzi musulmaņu teologi teroristu rīcību ir nosodījuši.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas