Islāma valsts iznīcinājusi divus tūkstošus gadus vecu Triumfa arku

0 komentāri

Teroristu grupējums Islāma valsts turpina iznīcināt seno Sīrijas pilsētu Palmiru, un pagājušajā naktī teroristi iznīcinājuši kārtējo nenovērtējamo kultūrvēsturisko pieminekli – šoreiz Sīrijas Palmiras pilsētā iznīcināta divus tūkstošus gadu sena Triumfa arka.

Jau ziņots, ka pēdējā laikā teroristi iznīcinājuši lielu daļu antīkās pasaules pieminekļu Sīrijā un Irākā, uzskatot, ka tie slavina elkdievības. Augustā kaujinieki turpat Palmirā uzspridzināja arī Baālšamina un Bela templi, kas tika uzskatīti par nozīmīgākajām pirmā gadsimta reliģiskajām celtnēm Tuvajos Austrumos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties foto:

Tāpat par teroristu upuriem kļuvuši vairāk nekā tūkstoš iedzīvotāju, vēl vairāki simti, tostarp bērni, sagūstīti. ANO dati liecina, ka bēgļu gaitās devušies vismaz 20 tūkstoši Palmiras iedzīvotāju, tas savukārt rada bažas par vēl lielāku bēgļu pieplūdumu Eiropā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas